Dziecięce Spotkania Teatralne i casting do "Chłopca z Gliwic"

Jest już program XXII Dziecięcych Spotkań Teatralnych, organizowanych przez Gliwicki Teatr Muzyczny. Festiwal będzie trwać od 6 do 16 marca 2016 roku. Gospodarze pokażą "Chłopca z Gliwic".

Gościnnie zaprezentowane zostaną następujące spektakle: "Władca skarpetek" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, "Czarodziejski flet" Wrocławskiego Teatru Lalek, "Smoki" Teatru Maska w Rzeszowie, "Pan Satie" Teatru Atorfi w Poznaniu, "Posledni trik Georgese Meliese" Divadla Drak w Hradcu Kralovem, "Wakacje Mikołajka" Teatru Lalka w Warszawie, "A niech to gęś kopnie!" Teatru Animacji w Poznaniu, "Królewna Logorea i niedźwiedź" Teatru Guliwer w Warszawie i "Ania z Zielonego Wzgórza" Teatru Groteska w Krakowie.

Dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprasza 4 i 5 stycznia 2016 roku do udziału w castingu do spektaklu dla młodych widzów: "CHŁOPIEC Z GLIWIC".

GTM poszukuje dwóch aktorów i dwóch aktorek w wieku 20 - 35 lat. Próby odbywać się będą w siedzibie GTM od 26 stycznia do 2 marca, od wtorku do piątku. Pierwszy cykl spektakli został zaplanowany na 4, 5, 6 i 8 marca. Przedstawienie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, scenografii Dariusza Panasa, z muzyką Michała Kowalczyka zainauguruje XXII Dziecięce Spotkania Teatralne w niedzielę 6 marca 2016 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym i wejdzie na stałe do repertuaru GTM.

"Chłopiec z Gliwic" to pełna dowcipnych dialogów i wartkiej akcji historia, która w teatralny sposób przedstawia prawdziwe wydarzenie z dziejów Gliwic. W 1626 roku duński hrabia Ernest von Mansfeld ze swym protestanckim wojskiem staje pod Gliwicami, żądając poddania miasta. Ma przewagę militarną - lecz czy jest to wystarczający powód, by ulec jego żądaniom? Nie dla gliwiczan! Dzielny szewczyk Przemko i jego pomysłowa towarzyszka Jadwiga nie pozwolą, by wrogowie z uśmiechem na ustach przeszli Białą Bramą i uznali ich rodzinne miasto za swą wojenną zdobycz. Nieprzyjaciół pokonają dzięki sprytowi, niezachwianej wierze w zwycięstwo i maleńkim przyjaciołom, na których zwykle nikt nie zwraca uwagi. Forma przedstawienia czerpie z najlepszych teatralnych tradycji: konwencji ludowej włoskiej komedii dell'arte, i błazeńskich popisów średniowiecznych aktorów wędrownych. Poszczególne sceny zmieniają się jak w kalejdoskopie, a bohaterowie nie mają chwili wytchnienia. Zmuszeni do wymyślania kolejnych forteli, są w nieustannym ruchu, prześcigając się w wysiłkach zmierzających do osiągnięcia celu.

Wymagania dla osób, biorących udział w castingu: udokumentowane doświadczenie sceniczne, podstawowa umiejętność gry z lalką, uzdolnienie muzyczne, poczucie rytmu, sprawność ruchowa, łatwość w nawiązywaniu kontaktu z widownią dziecięcą. Przesłuchania odbędą się 4 i 5 stycznia 2016 r. w Gliwickim Teatrze Muzycznym, ul. Nowy Świat 55/57, 44-100 Gliwice, od godziny 10.00.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 29 grudnia 2015 r. wyłącznie drogą mailową na adres: casting@teatr.gliwice.pl. Powinny one zawierać: dane kontaktowe, wybrany termin przesłuchania, CV artystyczne ze zdjęciem. Mile widziane linki do nagrań audio - wideo.

Osoby zainteresowane proszone są o nauczenie się na pamięć monologu, zaczerpniętego z literatury dziecięcej oraz zaprezentowanie utworu muzycznego ze spektaklu "Chłopiec z Gliwic". Teatr nie zapewnia akompaniatora. Materiały dla kandydatów są do pobrania na stronie www.teatr.gliwice.pl(-)
(na podstawie materiałów Teatru)
22 grudnia 2015