Dziś i jutro casting

8 i 9 września (najbliższy poniedziałek i wtorek) na Małej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbywać się będą castingi do „Balladyny” w reżyserii Radosława Rychcika.

Spośród 193 kobiet i 60 mężczyzn, którzy przesłali swe zgłoszenia w terminie (zgłoszenia nadal są nadsyłane do Teatru!), do drugiego etapu – udziału w castingu reżyser zaprosił 70 osób. O role Balladyny i Kirkora zawalczą również chętni etatowi aktorzy i aktorki rzeszowskiego Teatru.

Wśród 270 osób aplikujących do zagrania w spektaklu rzeszowskiego Teatru, znalazły się nie tylko osoby polskiego pochodzenia, ale także np. Francuzka, czy aktorka posługująca się językami: angielskim, francuskim, ormiańskim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim. Swe zgłoszenia przesłało także kilku rodowitych rzeszowian. Najmłodsza osoba, która zabiegała o rolę Balladyny urodziła się w roku 1991, a najstarszy kandydat na Kirkora jest z rocznika 1972.

Wśród osób aplikujących znaleźć można absolwentów lub studentów polskich szkół teatralnych, a także mających za sobą naukę w szkołach wokalnych i teatralnych za granicą (Praga, Stuttgart, Rzym, Valladolid (Hiszpania), Petersburg). Jedna z kandydatek na Balladynę studiowała afrykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Inna jest instruktorką narciarstwa, ratownikiem WOPR i instruktorką żeglarstwa jachtowego.

Deklarowane standardowe umiejętności: śpiew, jazda konna, taniec (m.in. historyczny, brzucha, klasyczny, narodowy, współczesny, ludowy, towarzyski, charakterystyczny, popping, hip-hop, salsa), gra na pianinie, gitarze, skrzypcach itp.

Deklarowane nietypowe umiejętności kandydatek i kandydatów: dyrygentura, pantomima, step, gra na ukulele, gra na okarynie, szczudlarstwo, gwara góralska, taekwon-do, naśladowanie akcentu ukraińskiego, walka wręcz, język migowy więzienny, budowa lalek, akrobatyka, nunchaku, rzeźba w glinie, skok ze spadochronem, gra w bierki, nurkowanie głębinowe, flyboard, pole dance, paralotnia, beat-box, badminton, kick- boxing, boks, czteroletnie doświadczenie baristy.
Natomiast 10 września o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie reżysera z niepełnosprawnymi mężczyznami zainteresowanymi pracą w Teatrze – zagraniem ról epizodycznych w spektaklu „Balladyna". Do udziału w spotkaniu/castingu zapraszamy mężczyzn niepełnosprawnych fizycznie (ale nie tylko dotkniętych kalectwem utraty kończyn dolnych!). Przedstawienie w reżyserii Rychcika opowiadać będzie bowiem m.in. historię żołnierzy, którzy walczyli w okopach I wojny światowej i muszą poradzić sobie z traumą stresu pourazowego i bólem fantomowym.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli rzeszowskich mediów do odwiedzenia castingów!(-)
Materiał Teatru
8 września 2014