Erotycznie zmysłowa wersja baśni o obutym kocie

Teatr Gdynia Główna zaprasza 30 maja na premierę spektaklu "Pan Kot" wg "Kota w butach" Angeli Carter w reżyserii Idy Bocian, z udziałem Iwo Bochata, aktora Teatru Planeta M w Poznaniu, studenta PWSFTviT w Łodzi.

Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan... Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty - to on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy.

Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny...

Ida Bocian - aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna - nowopowstałego miejsca na mapie kulturalnej Trójmiasta.

Iwo Bochat - aktor Teatru Planeta M w Poznaniu, student PWSFTviT w Łodzi, współpracuje z Teatrem Stacja Szamocin oraz Teatrem Rondo w Słupsku. Zagrał m.in. w spektaklach "Pan Baj i zaczarowana katarynka", "Tempus Fugit", "Tańce w Ballybeg" Teatru Planeta M oraz w "Co to jest wiosna" Teatru Stacja Szamocin. Rola w "Panu Kocie" to jego pierwsza kreacja aktorska w Teatrze Gdynia Główna.(-) (-)
Materiał Teatru
24 maja 2014
Spektakle
Pan Kot