Ferie w Operze na Zamku

Opera na Zamku w Szczecinie zaprezentuje podczas ferii zimowych spektakl „Historia najmniej prawdopodobnej". Spektakl – 22 lutego (sobota) o 17.00. Kierownictwo muzyczne – Jerzy Wołosiuk, reżyseria – Natalia Babińska. To multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni „Historia najmniej prawdopodobna" Hansa Christiana Andersena (od 7 lat).

Czy rzeczy nieprawdopodobne w ogóle się dzieją? Nie liczymy na to, chociaż często skrycie o tym marzymy.

Jeśli umilkniemy na chwilę, zamkniemy oczy, wsłuchamy się w rytm sekund, wtedy czas zacznie do nas mówić. Zegar chce nam coś przekazać. Zaprasza nas na wyprawę! Czy mamy ochotę (i odwagę!) udać się w podróż w głąb czasu? Jaką tajemnicę skrywa? Co jest smakiem, zapachem, widokiem, esencją czasu? Jak sięgnąć po te naprawdę ważne rzeczy podczas naszej podróży w czasie? – Dalej, sekundy, minuty, godziny, mówcie, radźcie, prowadźcie!

Tak wiele pytań się pojawia w głowie. – Czasie, odpowiedz! Ale odpowiedzi każdy musi znaleźć sam. Tik-tak, bim-bam. Nieprawdopodobna podróż w czasie zadzieje się w Operze na Zamku... To zupełnie nieprawdopodobne, a jednak!

Przewodnik po „Historii najmniej prawdopodobnej"

Wkraczając do Opery rozpoczynamy podróż w krainę magicznego Zegara. Każdy z uczestników podróży przypisany jest do określonej grupy Podróżnych. Jest 10 grup i każda wyróżnia się innym kolorem, każda ma też swojego Przewodnika, który prowadzi ją podczas przechadzki po Krainie Czasu – można go rozpoznać poprzez kolor wstęgi, jaką ma na sobie Przewodnik.

Spotykamy się w sali widowiskowej. Tam poznajemy Króla, Królewnę oraz mieszkańców Krainy, w której ogłoszono konkurs na rzecz najmniej prawdopodobną. Wszyscy starają się zaproponować coś niezwykłego, aby zwyciężyć w oczach Króla i Sędziów konkursu. Ale dopiero, gdy przychodzi Zegarmistrz ze swoim cudownym wynalazkiem, mieszkańcy Królestwa wpadają w prawdziwy zachwyt. W sercu Zegara zaklęta jest esencja świata i aby w pełni jej zasmakować, wyruszamy – pod okiem Przewodnika – na wędrówkę po korytarzach i komnatach Opery na Zamku. Wracamy na salę widowiskową, doświadczając pełni i magii wynalazku Zegarmistrza.
Zachwycony Zegarem Król pragnie ogłosić swój werdykt. Wtedy jednak pojawia się Otocham Tinpu Młot, zgłaszając swój udział w konkursie. Historia się komplikuje. Kto wygra?

Serdecznie zapraszam na fantastyczną zabawę w wielu przestrzeniach Opery na Zamku!
Czas trwania: ok. 2 godz. (bez przerwy)
Ceny biletów: 25-40 zł
Uwaga! Miejsca na spektakl nienumerowane!Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery Na Zamku
20 lutego 2020