Ferie w Teatrze Pinokio

W czasie ferii zimowych w dniach od 20 do 31 stycznia odbędą się warsztaty teatralno-scenograficzne, które pozwolą młodym miłośnikom teatru na doskonalenie swoich talentów.

Uczestnicy warsztatów przez dwa tygodnie będą pracować nad spektaklem na podstawie "Księgi dżungli", który zostanie zaprezentowany na zakończenie ferii.

W tym samym czasie aktorzy Teatru Pinokio pod okiem Przemysława Jaszczaka będą przygotowywać premierę "Księgi dżungli", która odbędzie się 1 lutego 2014 roku na Dużej Scenie Teatru Pinokio w Łodzi.

W trakcie ferii w Teatrze Pinokio uczestnicy w wieku od 7 do 12 lat będą mieli okazję poznać teatr od kulis, zapoznać się ze sceną, pracowniami teatralnymi i zapleczem technicznym. Dowiedzą się, jak powstaje spektakl i na czym polega praca poszczególnych realizatorów.

Ferie zaczną się pokazem spektaklu "Kopciuszek" w reżyserii Konrada Dworakowskiego 19 stycznia w niedzielę o godz. 12.00. Od poniedziałku natomiast uczestnicy rozpoczną zajęcia w wybranej przez siebie grupie: teatralnej lub scenograficznej i zwiedzą wspólnie Teatr. Pod opieką artystów z Fundacji ależ Gustawie! grupa teatralna przygotuje spektakl na podstawie "Księgi Dżungli", zaś grupa scenograficzna własnoręcznie wykona scenografię i lalki, które wezmą udział w przedstawieniu.

Podczas warsztatów dzieci zdobędą podstawowe umiejętności aktorskie i nauczą się pracować z tekstem literackim. Wielkim finałem ferii będzie pokaz spektaklu przygotowanego przez dzieci. Mali artyści wystąpią na prawdziwej scenie dla swoich najbliższych.

W czasie ferii będą trwały również próby do najnowszej premiery Teatru Pinokio w Łodzi. Reżyserią "Księgi dżungli" zajął się Przemysław Jaszczak, który wykorzystując grę w żywym planie oraz elementy teatru cieni i teatru lalek opowie historię Mowgliego - chłopca, który został przed laty porwany z ludzkiej wioski przez tygrysa i wychowywał się wśród wilków. Atutem spektaklu jest barwna scenografia, przenosząca widza w świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli oraz kostiumy oddające charakter każdego z mieszkańców świata zwierząt i ludzi.

Zapisy na ferie w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru, pod numerem tel.: 42 636 66 90 bądź pod adresem e-mail: marta@teatrpinokio.pl od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30(-) (-)
Materiał Teatru
9 stycznia 2014