Finał lata

Jak co roku, jako jeden z nielicznych teatrów w Polsce, łódzki Teatr Powszechny gra dla swych widzów przez cały lipiec. Aktywne są obie sceny, a bilety na spektakle kupić można w wakacyjnych cenach.

"Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi" to inicjatywa, która cieszy łódzką publiczność już od pięciu tygodni. Widzowie obejrzeli m.in. „Brancz", „lovebook", „Pomoc domową", „Mayday 2" i „Boeing Boeing", a ostatni weekend lipca to trzy tytuły grane w trzech różnych miejscach.

Z okazji 595. Urodzin Łodzi, w sobotę 28 lipca na Rynku Manufaktury teatr dwukrotnie – o 15:00 i 18:00 - wystawi kultowe „Szalone nożyczki", na które 1000 bezpłatnych zaproszeń rozeszło się błyskawicznie.

Ostatnie wieczory „Lata w Teatrze Powszechnym" będą kwintesencją rozpiętości repertuarowej tej łódzkiej sceny. W weekend od 27 do 29 lipca Powszechny wystawi komedię „Żona potrzebna od zaraz" czyli kontynuację „Pomocy domowej", a także „Tango Łódź" - sztukę Radosława Paczochy, zwycięski spektakl XXII MFSPiN w reżyserii Adama Orzechowskiego. Przedstawienie jest oryginalną w formie opowieścią o historii Łodzi, przygotowaną bez patosu i z użyciem nowoczesnych środków artystycznych. Grane jest na Małej Scenie, ale z dużą, wielopokoleniową obsadą.

Dobra propozycja dla wakacyjnych widzów spoza Łodzi, a dla samych łodzian pozycja obowiązkowa.(-) (-)
Materiał Teatru
27 lipca 2018