Finisaż wystawy 7.15 p.m

Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza wraz z autorami: Wiktorem Moraczewskim i Gregiem Noo-Wakiem, zapraszają na finisaż wystawy 7.15 p.m., który odbędzie się 29 sierpnia 2017 roku, o godz. 19.15, w galerii Hotelu Grand w Łodzi. W trakcie spotkania odbędzie się oprowadzenie kuratorskie z udziałem twórców.

7.15 p.m. to dość nietypowa wystawa fotograficzna. Po pierwsze – to wydarzenie zorganizowane w ważnej dla świadomości łodzian instytucji – Hotelu Grand – i odnoszące się do jego teatralnej działalności, umieszczającej go niegdyś w centrum życia kulturalnego Łodzi. Drugi ważny aspekt wystawy to charakter fotografii i specyficzne zaaranżowanie przestrzeń galerii, w której zostały zaprezentowane fotografie autorstwa Grega Noo-Waka.

Tytułem i tematem przewodnim wystawy jest ostatni działający w hotelu do 1982 roku Teatr 7.15. Często pozornie proste na pierwszy rzut oka ujęcia dokumentujące przestrzenie teatralne, przy bardziej wnikliwej obserwacji ukazują niebezpieczne światy metafizyczne. Zwracają uwagę odbiorcy na ulotność chwili, atmosferę i historię miejsca. Jeżeli rozejrzymy się z uwagą w przestrzeni galerii, zobaczymy i poczujemy jak pomieszczenia teatralne, znajdujące się kilka hotelowych sal dalej, są uduchowione i ciągle żywe.

Autorem wystawy jest Wiktor Moraczewski – student III roku kulturoznawstwa, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Łódzkim, a opiekunem artystycznym wystawy i autorem fotografii jest Grzegorz Nowak (Greg Noo-Wak) – fotograf, scenograf, producent teatralny. Wystawa powstała przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Mieczysława Hertza, Uniwersytetu Łódzkiego i Galerii Hotelu Grand w Łodzi.Grzegorz Nowak
Materiał Instytutu
29 sierpnia 2017