Gdańska Miniatura gra u siebie

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej przeprowadzanym w teatrze remontem, Miejski Teatr Miniatura, 16 grudnia wraca z regularną prezentacją spektakli we własnej siedzibie.

Już od 16 grudnia będzie można zobaczyć "Fahrenheita" i "Brzydkie kaczątko", a w weekend przedświąteczny przedstawienie "Baltic. Pies na krze" i "Afrykańską przygodę" dla najnajów. W styczniu teatr zaczyna pokazami "Błękitnej planety", opowieści o planecie zamieszkanej tylko przez dzieci, na której pojawia się pierwszy dorosły - sprzedawca kosmicznych odkurzaczy. Spektakl powstał w ramach współpracy z artystami z Islandii - reżyserował Erling Johannesson, a muzykę skomponował ogromnie popularny w Polsce zespół múm.

Pierwszą premierą w 2015 roku będzie widowisko kabaretowo-muzyczne "Odlot. Szopka pomorska za 2014 rok", będące humorystycznym podsumowaniem właśnie mijającego roku. Autorem scenariusza jest Piotr Wyszomirski, trójmiejski dziennikarz i aktywista, autor szopek publikowanych od kilku lat w "Gazecie Świętojańskiej". "Odlot" nawiązuje do dawnych szopek, bez których trudno było sobie wyobrazić karnawał w warszawskich i krakowskich kabaretach.(-)
Materiał Teatru
16 grudnia 2014