Grudzień w operze

Piotr Czajkowski Dziadek do orzechów Balet 4, 5 , 6 grudnia, godz. 11. Pełna baśniowego czaru, świąteczna opowieść o przygodach Klary w fantastycznym świecie snu, w którym ożywają zabawki, a wśród nich ukochany Dziadek do orzechów.

W świąteczny wieczór mała Klara wyrusza w magiczną podróż, pełną radości i wrażeń. Poznaje niezwykłe postaci – tajemniczego Czarodzieja, pięknego Księcia zaklętego w tytułowego Dziadka do orzechów oraz sympatycznych mieszkańców Krainy Bajek. Chętnie zaprzyjaźnia się z tańczącymi lalkami z każdego zakątka świata, dzielnymi żołnierzykami i wirującymi śnieżynkami.

Dziewczynka będzie musiała pomóc przyjaciołom w walce ze złą Królową Myszy i odczarować Księcia, by radość znów zagościła w Krainie Bajek. Przygotowane przez Balet Opery na Zamku w Szczecinie zachwycające popisy solowe, jak i oryginalne tańce zespołowe urzekną widzów plastyką ruchów. Choreografię opracowała Natalia Fedorowa. Całości dopełni baśniowa oprawa scenografii i kostiumów, której autorką jest Małgorzata Słoniowska, znana szczecińskiej publiczności m.in. z Magii Czarów.

Koncert Familijny Muzyka z filmów i gier

1 grudnia 2013, godz. 17

Takiego koncertu jeszcze w hali Opery nie było!

Muzyka filmowa symfoniczne, interaktywnie, kolorowo i w niezwykle pięknym wykonaniu Orkiestry Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka.

Publiczność z łatwością rozpozna motywy ze swoich ulubionych filmów i gier komputerowych. Młodzi widzowie aktywnie biorą udział w koncercie, odgadują tytuły utworów, rozmawiają z dyrygentem, poznają skład orkiestry oraz muzyków, którzy ją tworzą.

W programie koncertu m.in. muzyka z filmów:

Harry Potter,
Opowieści z Narnii,
Piraci z Karaibów,
Gwiezdne wojny,
Władca Pierścieni
oraz gier komputerowych:

World of Warcraft
Angry birds.
Koncert dla widzów w wieku 5-13 lat.
Czas trwania: ok. 60 minut.
Bilety: indywidualne 30 zł, ulgowe 15 zł

Jacques Offenbach

Robinson Crusoe

Opera komiczna loteria bankiet

31 grudnia 2013, godz. 19

Wieczór Sylwestrowy

Dialogi stworzone zostały specjalnie dla szczecinian, zawierają lokalne smaczki i oddają klimat naszego miasta.

Robinson Crusoe to dzieło uniwersalne, w którym może zanurzyć się widz w każdym wieku, wymagające pod względem wokalnym, ale niezwykle lekkie

w odbiorze, pełne energii i błyskotliwego humoru. Partię Piętaszka wykonuje wspaniała mezzosopranistka Małgorzata Kustosik, Robinsona zaś Wojciech Sokolnicki, zwycięzca XV Wielkiego Turnieju Tenorów.

Termin: 31 grudnia, godz. 19

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godz.

(jedna przerwa)

Bilety: 160–200 zł(-) (-)
Materiał Opery
25 listopada 2013