Grupa Coincidentia na festiwalach

Najnowsza produkcja Grupy Coincidentia – spektakl „Słoń i Kwiat" (przygotowany we współpracy z Białostockim Teatrem Lalek) rozpoczyna festiwalowe życie. Już w kwietniu zostanie zaprezentowany w ramach małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, w których programie znalazły się najciekawsze polskie widowiska teatralne dla dzieci.

W maju Grupa zagra przedstawienie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży Kon-Teksty w Poznaniu, w czerwcu zaś na Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi, na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży oraz na I Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu.
Inne spektakle Coincidentii także znalazły się w programach festiwali, zaplanowanych na najbliższe miesiące. „Turandot", zrealizowana wspólnie z lubelskim neTTheatre, została zaproszona do Rzeszowa na Maskaradę - Przegląd Teatrów Ożywionej Formy. Z „Krwawą Jatką" Coincidentia wystąpi na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu. Spektakl „Krabat"
(koprodukcja Grupy z niemieckim Figurentheater Wilde&Vogel) zostanie natomiast zaprezentowany w Stuttgarcie na festiwalu poświęconym Otfriedowi Preusslerowi.

To już czwarty sezon istnienia białostockiego niezależnego teatru, prowadzonego przez Dagmarę Sowę i Pawła Chomczyka, którzy są jednocześnie aktorami i producentami wszystkich spektakli Grupy Coincidentia. Działalność teatru w dużej mierze związana jest z graniem przedstawień na przeglądach, festiwalach oraz scenach impresaryjnych. Od momentu powołania Grupy, Sowa i Chomczyk zaprezentowali swoje produkcje blisko dwieście razy, z czego większa część to festiwalowe i gościnne pokazy poza granicami Polski.
W rodzinnym Białymstoku Coincidentię można zobaczyć w najbliższym czasie na deskach BTL-u ze spektaklami „Słoń i Kwiat" oraz „Krwawa Jatka". Szczegóły pod adresem www.grupacoincidentia.pl(–)
Materiał nadesłany
16 kwietnia 2013