Gry dla dorosłych

Dziś, 31 stycznia w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach rusza stały repertuar dla widzów dorosłych - Gry dla dorosłych. Scena kojarzona dotąd z regularną prezentacją spektakli dla dzieci w cyklu Podwieczorki Teatralne (każda sobota i niedziela o 16:00) oraz serią koncertów muzyki ambitnej Jazz i Ludzie mieści się w budynku starego dworca kolejowego w Dąbrówce Małej w Katowicach od niemal 20 lat.

Miały tam miejsce premiery spektakli dla dorosłych, takich jak „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie, czyli prawdziwa natura miłości" i „Miłość Fedry" w reż. Roberta Talarczyka, „Męczennicy" w reż. Macieja Nogiecia, „Kwanty" i "Krawcowa" w reż. Anny Kandziory czy „Pęto" i „Dzikość serca" w reż. Michała Piotrowskiego.

W lutowym repertuarze znaleźć można między innymi przedstawienie inspirowane filmem Davida Lyncha „Dzikość serca", dyplom Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego „VQRV"w reż. Gabriela Gietzky'ego, finalistę konkursu na najlepsze przedstawienie offowe w Polsce „#rozczarowania" o śląskich czarownicach czy performans Pawła Świerczka „Wungiel i donga / Of coal and rainbow" prezentowany dotąd tylko w Berlinie, Atenach i Warszawie.

W marcu i kwietniu w planach Gier dla dorosłych jest m.in. premiera spektaklu o noblistce z Katowic - Marii Goeppert-Mayer, prezentacja zwycięzcy tegorocznej Katowickiej Rundy Teatralnej pt. "Zenit" w wykonaniu Teatr ROBIMY czy wznowienie finalisty 22. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - "Kamienie" w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego.

Tymczasem w piątek 31.01 o 19:00 "Krawcowa" Katarzyny Błaszczyńskiej w reżyserii i wykonaniu Anny Kandziory oraz Beaty Zawiślak. Bilety 15/25 zł.Michał Piotrowski
Materiał Teatru
31 stycznia 2020
Spektakle
Krawcowa