Grzegorz Chrapkiewicz reżyseruje Zelenkę

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do premiery spektaklu "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" Petra Zelenki. Przedstawienie reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

"Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" (w oryginale: "Příběhy obyčejného šílenství") to wielowątkowa komedia twórcy związanego z czeskim kinem. Operując absurdalnym dowcipem i surrealistycznym poczuciem humoru, Zelenka w niekonwencjonalny sposób opowiada historię ludzi, którzy próbują znaleźć sens życia, szczęście i miłość.

Grzegorz Chrapkiewicz - reżyser spektaklu - przyznaje, że ucieszył się, kiedy okazało się, że sztuki tej nie było jeszcze w repertuarze białostockiego teatru i będzie mógł ją tu zrealizować.

- Jest to dramat bardzo mi bliski. "Siedzi we mnie" odkąd go przeczytałem bardzo dawno temu. Jest bardzo przejmujący, przy pozornie zabawnym entourage'u sytuacji i zdarzeń. Oddziałuje na mnie niezwykle prawdziwym, szczerym wzruszeniem. Jest to również tekst, dzięki któremu można w sposób niezwykle interesujący pracować z aktorami. Aktorzy mogą podczas tej pracy odnaleźć w sobie cechy, możliwości, umiejętności, pewien rodzaj wrażliwości, z którą nigdy dotąd się nie spotkali, której nigdy w sobie nie odkryli. Obojętnie jaki będzie ostateczny rezultat, wiem, że jest tu kilku aktorów, którzy porozmawiali ze sobą tak szczerze, jak nigdy dotąd - mówi reżyser.

Scenografię do przedstawienia zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Aneta Suskiewicz. Muzykę skomponował Szymon Wysocki. Za reżyserię świateł odpowiada Olaf Tryzna. Na scenie zagrają aktorzy Teatru Dramatycznego: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Mazur, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Patryk Ołdziejewski, Piotr Szekowski oraz gościnnie: Aleksandra Przesław, Łukasz Borkowski, Marek Cichucki i Dawid Malec.

- Czasem wydaje mi się, że jestem normalny, a cały świat wariuje. Innymi razy czuję się wariatem otoczonym zupełnie normalnymi ludźmi. Czy szaleństwo jest wokół, nas czy nosimy je w sobie? Jeszcze nie znam odpowiedzi na to pytanie, a Państwo? Zapraszam serdecznie na "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" - przyjrzymy się tej sprawie wspólnie - zachęca Łukasz Borkowski, wcielający się w rolę Piotra - głównego bohatera sztuki.

Premiera "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" odbędzie się 4 listopada 2017 r. na Scenie Dużej. Bilety na przedstawienie w cenie: 60 zł (premiera), 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (studencki - zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.), 20 zł (szkolny) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/kupbilet.(-) (-)
Materiał Teatru
27 października 2017