Hejter otworzy, Smak pho na koniec. ŁpW nadchodzi!

16. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" już 20-21 marca 2020, Kino Iluzjon w Warszawie.

Festiwal rozpocznie się od mocnego uderzenia! Już na otwarcie "Sala samobójców. Hejter". Najnowszy film Jana Komasy, absolwenta i wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi, jeszcze przed wejściem na ekrany kin zbiera rewelacyjne recenzje, a jego światowa premiera odbędzie się podczas jednego z największych festiwali kina niezależnego Tribeca Film Festival. Po pokazie zaplanowane jest spotkanie z twórcami.

W 5. blokach konkursowych czeka 500 minut filmowych emocji, w tym premierowe pokazy nagradzanych etiud: studencki Oscar®, Cannes Cinéfondation, Berlinale, filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi prezentowane na festiwalach: Slamdance, Clermont-Ferrand, Locarno, Camerimage, Dok Leipzig, IDFA i wielu innych.

Festiwal promuje i konfrontuje filmy młodego pokolenia twórców z szeroką publicznością, branżą filmową i profesjonalnym jury.
- Przypłyniemy z tym, co najlepsze ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Pokażemy najnowsze etiudy naszych studentów: fabularne, dokumentalne, operatorskie i animacje. Warszawo, WRACAMY! To nie ILUZJA! - zaprasza Krzysztof Brzezowski, szef festiwalu.

Apetyt kinomanów zostanie również zaspokojony za sprawą filmu "Smak pho". Pełnometrażowy debiut Mariko Bobrik miał premierę w San Sebastian. Absolwentka Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi ubiera polsko-wietnamską historię w kadry inspirowane kinem Yasujiro Ozu. Poprzez zwykłe przedmioty, drobne gesty reżyserka opowiada o złożonych emocjach i pragnieniach wietnamskiej społeczności Warszawy, choć jej film to historia znacznie bardziej uniwersalna.

W ramach wydarzeń towarzyszących: pokaz animacji, które powstały w ramach współpracy Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Sapir College w Izraelu, projekt dokumentalny "Łódź-Jerusalem: the rhythm of two cities" zrealizowany przez studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Maale Film School z Jerozolimy, przedstawiający dwa miasta oraz ich mieszkańców oraz "Umieranko", wspólny projekt filmowy studentów 4. roku Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, pod opieką Jana Jakuba Kolskiego i Grzegorza Jaroszuka.

Zapraszamy i do zobaczenia! Na "Łodzią po Wiśle" zawsze są WSZYSCY!(-) (-)
Materiał organizatora
7 marca 2020