Historia prawdziwa

„Waitress" to musical po raz pierwszy pokazany na nowojorskim Broadwayu w 2016 roku. Muzykę i teksty piosenek napisała Sara Bareilles, a libretto Jessie Nelson (na podstawie filmu wg scenariusza i w reżyserii Adrienne Shelly).

Jest to historia kobiety, która próbuje wyrwać się z nieudanego małżeństwa, odzyskać wolność i możliwość samodzielnego decydowania o własnym losie. Ta musicalowa opowieść – wzruszająca i poruszająca, a zarazem pełna humoru i dowcipu – spotkała się z wielkim uznaniem publiczności i krytyków.

Polska premiera w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się w 2021 roku!

Jak zawsze możecie spodziewać się znakomitej obsady, rewelacyjnej scenografii, a przede wszystkim ... smaku, smaku i jeszcze raz smaku

„Waitress" to dwudziesty pierwszy musicalowy tytuł na Dużej Scenie TM ROMA.

Wojciech Kępczyński, reżyser:
„Waitress„ to musical bardzo współczesny, nie tylko jeśli chodzi o fantastyczną muzykę, charakterystykę postaci i znakomicie poprowadzoną fabułę, ale także o nadrzędną tematykę. Bo oprócz tego, co dzieje się pomiędzy bohaterami na poziomie zwykłych wydarzeń, jest to spektakl o roli kobiet w dzisiejszym świecie, o ich emancypacji, która cały czas trwa – i o tym, że mają same prawo do decydowania o sobie. Te sprawy są cały czas aktualne, bo, niestety, ciągle nieoczywiste.

Autorki i realizatorki doskonale wiedziały, o czym robią spektakl – bo libretto, muzykę i teksty piosenek napisały dwie kobiety, a kolejne spektakl wyreżyserowały i zrobiły do niego choreografię. Nasza inscenizacja, wydobywając te poważne kwestie, nie skupia się jednak tylko i wyłącznie na nich. Jak zawsze w dobrym musicalu koncentrujemy się na konkretnych postaciach, bo tylko opowiadanie fabuły przez pryzmat indywidualnych doświadczeń ma sens i sprawia, że widz może sam odnieść się do tego, co widzi na scenie.

Ale nie chcemy moralizować, osądzać wyborów bohaterów. Niech widzowie dokonają tych ocen sami, jeśli mają na to ochotę. Warto jednak najpierw spojrzeć w głąb własnego „ja" – i dopiero potem oceniać innych. To też jest ważne przesłanie „Waitress„. W tym musicalu sprawy układają się dokładnie tak jak w życiu: chwile złe przeplatają się dobrymi, a uśmiech z momentami załamania. Ale to wszystko do czegoś prowadzi. Jak śpiewa główna bohaterka: „momenty złe zyskują sens, gdy kończą się przemianą".

Właściwie nie oglądamy na scenie bohaterów idealnych, bez skazy. Dlatego historia, którą opowiadamy jest taka prawdziwa.

Więcej szczegółowych informacji o warunkach sprzedaży biletów TUTAJ.

Musical „WAITRESS" jest prezentowany na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited, www.mtishows.eu

Spektakl rekomendowany dla Widzów powyżej 13 roku życia ze względu na sceny, w których pojawiają się wulgaryzmy, seks i przemoc domowa.Klaudia Szkaradek
Materiał Teatru
25 maja 2021
Spektakle
Waitress