Jacek Malinowski jedynym kandydatem

Najprawdopodobniej to Jacek Malinowski od września będzie kierował Białostockim Teatrem Lalek. Dyrektor został właśnie dopuszczony do drugiego etapu konkursu na szefa tej placówki. Jest jedynym kandydatem na to stanowisko.

O tym, że dyrektor BTL-u będzie wybrany w trybie konkursu zdecydował prezydent Białegostoku, po tym jak Minister Kultury negatywnie zaopiniował przedłużenie umowy obecnemu szefowi Jackowi Malinowskiemu, poza konkursem. Osoby zainteresowane kierowaniem placówką mogły składać oferty do 27 lipca. Od kandydatów wymagano m.in. wyższego wykształcenia, minimum pięcioletniego doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury oraz dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie. Do magistratu wpłynęła tylko jedna oferta, od dotychczasowego dyrektora.

Jak poinformował na Twiterze, wiceprezydent Białegostoku, Rafał Rudnicki: „Jacek Malinowski został dopuszczony do drugiego etapu konkursu na stanowisko dyrektora Białostockiego Teatru Lalek".

Teraz czeka go rozmowa z komisją konkursową. Po tej części będzie wiadomo czy Jacek Malinowski ponownie pokieruje BTL-em. Funkcje tę pełni od 2012 roku.ea/mc ea/mc
Radio Akadera
5 sierpnia 2020