Karkołomny sen o miłości

„Czy mnie kochacie?" to spektakl współ-śnienie, inspirowany tekstem Juliusza Słowackiego „Balladyna", którego bohaterkami są znane z dramatu siostry. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi.

W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją.

Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko - zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar.

Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

Premiera: 19/01/2020, godz. 19:00, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach / Scena w Galerii

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy mailowe pod adresem pr@wielkiczlowiek.pl. Odbiór zaproszeń w kasie biletowej Teatru Śląskiego.Joanna Brodniak
Materiał Teatru
30 grudnia 2019
Portrety
Kamil Bończyk