Karolak ma dość

Przez lata występowali na jednej scenie i wydawało się, że są zaprzyjaźnieni. Jednak dziś Tomaszowi Karolakowi (49 l.) na widok Grażyny Wolszczak (62 l.) mogą zaciskać się pięści i jeżyć włos na głowie. Aktorom poszło o teatr.

Wygląda na to, że wkrótce ukochane „dziecko" Tomasza Karolaka Teatr IMKA w Warszawie przejmie Grażyna Wolszczak. Aktorka znana z serialu „Na Wspólnej" od lat wystawiała tam gościnnie swoje sztuki, a teraz wszystko wskazuje na to, że zostanie gospodynią teatru. „Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego (właścicielem budynku - od red.) a Teatrem IMKA. ZHP (...) zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca" – poinformowała Fakt Grażyna Wolszczak, która jest właścicielką Garnizonu Sztuki. To by oznaczało, że Karolak musi się wynieść.

Tomasz Karolak nie ukrywa, że jest oburzony i wściekły na koleżankę. Zapewnia, że nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji. „Grażyna Wolszczak, goszcząc na naszej scenie, znała problemy, z jakimi się borykaliśmy, ale też plany jubileuszowe na jesień, miała wiedzę o przyznaniu Teatrowi IMKA dotacji, co w żaden sposób nie przeszkodziło jej za naszymi plecami realizować bez poczucia przyzwoitości własnych celów, sprowadzających się do wrogiego przejęcia naszej sceny" – napisał w internecie aktor.

Co dalej ze sztukami IMKI?

Grażyna Wolszczak zapewnia, że jeśli przejmie budynek po teatrze Karolaka, jesienne spektakle IMKI odbędą się bez problemu. „Niniejszym informujemy, iż zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru Imka wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian", czytamy w oświadczeniu. Co najpierw się zmieni w IMCE?

„Pierwszym działaniem/zobowiązaniem Fundacji Garnizon Sztuki jest dostosowanie Teatru do przepisów obowiązujących w szczególności w zakresie bhp, ppoż i innych", zdradza gwiazda.(-) (-)
Fakt 24
13 kwietnia 2020