"Kobieta w czerni" w niedzielę

W niedzielę, 31 sierpnia, w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) Teatr Divadlo Kontra ze Słowacji zaprezentuje sztukę "Kobieta w czerni" na podstawie powieści Susan Hill w reżyserii Klaudyny Rozhin.

Sztuka miała premierę w Scarborough w 1987 roku, niedługo potem trafiła na londyński West End, gdzie nieprzerwanie do tej pory przyciąga tłumy - obejrzało ją już ponad 8 milionów widzów. 

W spowitym mgłą, odciętym od świata, Domu na Węgorzowych Moczarach mieszkała samotnie pani Alice Drablow. Po jej śmierci młody Arthur Kipps, początkujący londyński notariusz, otrzymuje od szefa polecenie udania się na pogrzeb i uporządkowania pozostawionych przez zmarłą papierów. Nie wie jeszcze, co wydarzyło się przed laty w domu i na otaczających go bagnach. Nie wie, kim jest kobieta w czarnej sukni, która ukazuje mu się z oddali. Lecz wkrótce odkryje przerażający sekret.

Ta sztuka to powrót do magii opowieści i żywej obecności aktora na scenie. Teatr oparty na kunszcie słowa, który przy pomocy minimalnych środków scenicznych buduje atmosferę i dostarcza niezapomnianych emocji. 

Spektakl wyreżyserowała Klaudyna Rozhin, polska reżyserka i tłumaczka od lat mieszkająca w Anglii, która ma na swoim koncie m.in. kilkanaście realizacji dla Teatru Divadlo Kontra. Założyła go w 2007 roku wspólnie ze słowackim aktorem Petrem Čižmárem, a teatr zagrał ponad 800 przedstawień nie tylko w Słowacji, lecz także w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii. 

 

31 sierpnia 2014 roku 

 

godz. 19:00 

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" 

ul. Grodzka 21 

Bilety w cenie 15 zł.

""Kobieta w czerni" w Teatrze NN"

Maria Kolesiewicz

www.dziennikwschodni.pl

 

 Maria Kolesiewicz
dziennikwschodni.pl
26 sierpnia 2014