Koniec świata wartości

W czwartek 15 marca o 12.00 odbędzie się na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi spotkanie z wybitnym reżyserem Krystianem Lupą.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych między dwoma terminami prezentacji „Procesu" według Franza Kafki, który Lupa zrealizował ostatnio w Warszawie (premiera - listopad 2017, spektakl jest koprodukcją Nowego Teatru i kilku innych warszawskich scen). „Proces" wystawiony będzie w Łodzi we środę i w czwartek o 18.00 na terenie Hali Expo (tylko dla widzów dorosłych).

Oprócz Krystiana Lupy w gronie gości znajdą się wszyscy twórcy przedstawienia oraz Łukasz Maciejewski – współautor książki „Koniec świata wartości" (stąd tytuł spotkania), a dyskusję moderować ma Łukasz Drewniak. Będzie to zatem rozmowa o procesie powstawania „Procesu", o tym, co reżyser uznał w tej powieści za nośne, aktualne i ciekawe, ale także o nim samym jako twórcy i człowieku, skąd się wziął, co go kształtowało, o czym najgłośniej chciałby mówić do widzów.

Książka jest komentowana przez obu autorów – Lupę i Maciejewskiego – jako efekt ich wielu spotkań i licznych polemik, trwały zapis prywatnych tekstów, recenzji, esejów, uporządkowaniem rozproszonych notatek. Publikację będzie można nabyć w foyer teatru podczas spotkania.

Dla widzów posiadających dowolny bilet na spektakl XXIV MFSPiN wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a cena dla pozostałych to 1 zł.(-) (-)
Materiał Teatru
15 marca 2018
Spektakle
Proces