Konkurs dla teatrów i twórców offowych

Przyszedł czas ogłosić tegoroczny konkurs dla teatrów i twórców offowych w związku z tegoroczną – 8 edycją „Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego – Pociąg do Miasta"!

W tym roku Pociąg do Miasta zatrzyma się na stacji „Sanatorium". Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do ósmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium", która odbędzie się w dniach 8-13 sierpnia 2022 roku w Gdyni.

Dlaczego „sanatorium"? Bo wierzymy, że właśnie teatr może być kulturalną kuracją i wytchnieniem po trudnych i ciężkich chwilach. Szukamy teatralnych odpowiedników pobytu w uzdrowisku i namawiamy twórców do eksplorowania tego tematu. Zachęcamy do przesyłania propozycji, które powstały w wyniku poluzowania cugli wyobraźni – mogą to być więc prezentacje inspirowane czystą, dziecięcą ciekawością świata, rozbuchane i pełne przygód podróże do wyśnionych światów lub autorskie próby rozszyfrowania magii teatru. Czekamy również na propozycje, które wskazują nowatorskie i odważne pomysły na codzienność, szukają recept na postpandemiczną rekonwalescencję, intrygują przenikliwymi komentarzami do rzeczywistości. A może ostatni czas pokazał nam społeczne problemy, które także wymagają uzdrowienia?

Do wysyłania zgłoszeń zapraszamy teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski oraz twórców pozarepertuarowych projektów teatrów instytucjonalnych. Szukamy autorskich pomysłów, alternatywnych w stosunku do popularnych trendów rozwiązań i odwagi w poszukiwaniu wciąż nowych form ekspresji.

Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwalowe spektakle zaprezentujemy plenerowo w intrygujących miejscach Gdyni – w jej dalszych dzielnicach i wciąż mało znanym Śródmieściu. Udział w Festiwalu stanie się więc unikalną podróżą po mieści szlakiem teatralnych prezentacji, a organizując spektakle w nieteatralnych i fascynujących przestrzeniach miejskich, będziemy korespondować z ich formą i treścią, szukać nowych kontekstów i pobudzać wartościowe dyskusje o sztuce.

Zapraszamy do poszukiwań artystycznych, wspólnego przeżywania teatru i długich, inspirujących dyskusji.

Bądźcie z nami!

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 31 MARCA 2022.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: https://bit.ly/pociag2022

Wszystkie informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem:

https://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/stacja-sanatorium-konkurs-2022/

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1111433926317412

Uprzejmie prosimy o zamieszczenie przesłanych informacji na Państwa stronie internetowej oraz o udostepnienie naszego wydarzenia na Państwa profilu Facebooku.Grzegorz Kujawiński
Teatr Gdynia Główna
5 marca 2022