Konkursy w Teatrze Polskim

"Mam słabość do dziwnych miejsc" to konkurs Teatru Polskiego i Kina Nowe Horyzonty adresowany do gimnazjalistów. Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział pokazie prac konkursowych "Mój wymarzony Wrocław".

"Mam słabość do dziwnych miejsc"

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych na premierowy pokaz etiud filmowych "Mam słabość do dziwnych miejsc".

Już we wtorek 19 listopada 2013 o godzinie 16:00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędą się premierowe seanse najciekawszych etiud filmowych konkursu "Mam słabość do dziwnych miejsc". Jury konkursu w składzie: Nina Karniej, Katarzyna Majewska, Beata Marciniak i Jarosław Minałto, wyłoni zwycięzców. Laureaci konkursu otrzymają zaproszenia na spektakle Teatru Polskiego oraz zaproszenia na filmy w Kinie Nowe Horyzonty.

Bilety na przegląd kosztują 8 zł. Autorzy etiud wraz z rodzicami mają wstęp wolny.

"Mój wymarzony Wrocław"

konkurs dla szkół podstawowych

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych na wernisaż prac "Mój wymarzony Wrocław".

Już w środę 20 listopada 2013 o godzinie 12:00 odbędzie się wernisaż prac uczniów szkół podstawowych "Mój wymarzony Wrocław" we foyer Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu. Podczas uroczystości będzie można podziwiać prace plastyczne dzieci, a spotkanie zwieńczy wręczenie upominków laureatom konkursu. Prace oceniało jury w składzie: Natalia Kabanow, Michał Matoszko i Mateusz Stępniak.

Celami wernisażu są docenienie pracy młodych artystów, ale też przeprowadzenie lekcji na temat sposobów celebrowania wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w świecie dorosłych. Uczniowie poznają, czym jest wernisaż i czemu ma służyć, a w kieliszkach do szampana znajdą... sok winogronowy.(-) (-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013