Królik, Słoń i Tereska na rozpoczęcie

13 września o godz. 17 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się prapremiera spektaklu "Królik, Słoń i Tereska" w reż. Jerzego Jana Połońskiego, połączona z Galą jubileuszową z okazji 70-lecia Teatru, inaugurująca jednocześnie II Festiwal małych Prapremier.

Widzów zapraszamy na pokaz przedpremierowy 13 września o godz. 12.30 oraz 20 września o godz. 12.30.

"Królik, Słoń i Tereska" to szalona podróż w głąb siebie. Elementarne pytania: "kim jestem?" "kim będę?" zadają sobie zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Sprawa tożsamości jest sprawą fundamentalną dla człowieka i jego rozumienia świata. To, jak wyglądamy, jak się zachowujemy, jak przeżywamy, jest sumą wszystkich zdarzeń, które w życiu nam się przytrafiają. Ale każdy, zwłaszcza już ten troszkę starszy, zadaje sobie przynajmniej raz w życiu pytania: A co by było, gdybym wtedy postąpił inaczej? A co by było, gdybym teraz cofnął się o kilka lat? kroków? chwil?

Spektakl oparty na powieści Zbigniewa Batki "Z powrotem czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur" to surrealistyczna bajka, w której towarzyszymy nietuzinkowym postaciom w ich odkrywaniu własnej, często skrywanej tożsamości. Królik, Zielony Koń, Pingwin, Kukółka (to nie błąd!) i inni z domku na żółtych półbutach udowodnią, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak bardzo inność może być kolorowa. Chyba że ktoś zdecyduje inaczej.

Uwaga! Uwaga! Weź walizkę i przyjdź "Z powrotem"(-) (-)
Materiał Teatru
4 września 2015