Krzywe zwierciadło medialnego szoł

"Believe me you fool" to tak naprawdę spektakl o samotności. Samotności, która staje się obsesją i zaczyna budować alternatywne światy bohaterów - religie, rytuały, wyznania.

W krzywym zwierciadle obserwowany jest medialny szoł, w którym postaci rywalizują o najbardziej spektakularne wystąpienie. Głupota zachwytu nad protezami wrażliwości, mądrości doprowadza do sytuacji, gdy bohaterowie szoł rezygnują z siebie i przybierają dziwne i niejednoznaczne, niekiedy wizyjne postawy gotowych na sprzedaż ekonomicznych projektów, które marzą, by stać się produktami konsumpcyjnego świata.Zatraceni w obsesjach bycia najlepszymi stają się kulturowymi głupcami kompulsywnie pragnącymi by uwierzono im jeszcze, że istnieją.

Reżyseriuje Cezary Studniak. Tej sylwetki wielu przedstawiać nie trzeba. Aktor i reżyser, scenarzysta i wokalista początkowo zawodowo związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni, obecnie jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, dyrektor artystyczny 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W jego dorobku role filmowe, dramatyczne i musicalowe. Współpracował z Konradem Imielą, Wojciechem Kościelniakiem, Janem Klatą, Samborem Dudzińskim.

„Believe me you fool" to tekst Michała Pabiana, autora dramatów o niezwykłej świadomości i wrażliwości na słowo, językoznawcy. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Śląskim, Teatrze Nowym w Poznaniu, Lubuskim Teatrze Dramatycznym. Pabian miał okazję współpracować z Piotrem Kruszczyńskim, Marcinem Liberem, Wojtkiem Klemmem, Piotrem Ratajczakiem, Marcinem Wierzchowskim, Natalią Korczakowską.

Scenografia spektaklu jest autorstwa Michała Hrisulidisa, kostiumy Mateusza Stępniaka. Ewelina Adamska – Porczyk przygotowała choreografię, muzykę natomiast Łukasz Wójcik. Asystentami reżysera są: Daria Krzyżaniak, Sabina Misakiewicz i Jerzy Machowski.

W przedstawieniu dyplomowym występują po raz pierwszy studenci IV roku Wydziału Lalkarskiego: Agata Dura, Teresa Kowalik, Sandra Kromer, Daria Krzyżaniak, Sara Lech, Ilona Lewandowska, Natalia Maczyta, Piotr Czekalski, Paweł Janyst, Nikos Kotowicz.

Premiera spektaklu odbędzie się w piątek, 15 stycznia 2016 roku o godzinie 16:00 w czarnej Sali Teatru PWST. Zapraszamy na spektakle popremierowe 18,19, 20, 21 stycznia o godz. 18:00. Wstęp jest wolny, rezerwacji miejsc można dokonać bezpłatnie za pomocą systemu: http://pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/(-) (-)
Materiał Teatru
28 grudnia 2015
Portrety
Cezary Studniak