Legendarny musical w Krakowie

Musical "Metro" grany jest od 1991 roku. Stał się przez to na gruncie polskim wręcz fenomenem. Dziś określany jest mianem "kultowego" wydarzenia teatralnego. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło ponad 1600 przedstawień i żadne nie było obejrzane przez ponad dwa miliony widzów

Za sukces "Metra" odpowiadają m.in.: reżyser Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa - autor muzyki oraz duet Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska - odpowiedzialne za kształt libretta i teksty piosenek, a także Janusz Sosnowski - scenograf. Pozytywne recenzje zebrała także doborowa obsada "Metra". Rola Anki, która na samym początku przypadła m.in. Katarzynie Groniec, a później Edycie Górniak, stała się dla nich prawdziwą trampoliną do sukcesu.
Musical opowiada historię młodych ludzi, którzy, nęceni przez łowców talentów, chcą wejść na drogę kariery. Ich oczekiwania i marzenia stykają się jednak z brutalnym światem. Ci wrażliwi, młodzi, początkujący artyści muszą zmierzyć się z cynizmem, odrzuceniem i siłą pieniądza. Bohaterowie "Metra" opowiadają o swoich marzeniach,a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem.

Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna. Akcja spektaklu zdaje się bowiem wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni...

Musical od swojej prapremiery, która odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, był pokazywany już ponad 1600 razy w Polsce i na świecie. Wystawiano go m. in. na Broadwayu w Teatrze Minskoff.

25 i 26 maja o godz 17.30 i 20.30 po ponad piętnastu latach musical "Metro" zostanie ponownie wystawiony w Hali Wisły. W roli głównej zobaczymy Nataszę Urbańską. Bilety można nabyć przez strony: www.ebilet.pl lub www.metrowkrakowie.pl.(uw)
Gazeta Krakowska
10 maja 2011
Spektakle
Metro w Buffo