Lęk u steru zagubienia

Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim - głęboko zmysłowe, są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte.

Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii. Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdy niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz", steruje wewnętrznym zagubieniem. Czy w tak ukształtowanym społeczeństwie jest miejsce dla wolnej i odpowiedzialnej jednostki?

Dramat Bogusława Kierca został nagrodzony w konkursie „Strefy Kontaktu 2016" organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i zostanie wystawiony po raz pierwszy w reżyserii autora.

Mateusz Wiśniewski, który na deskach Teatru Współczesnego wystąpi gościnnie, jest tegorocznym absolwentem wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Zagrał w spektaklach dyplomowych – „Szantaż" w reż. Eweliny Marciniak oraz „Poczekalnia sześć-dwa-zero" w reż. Marka Fiedora. Zadebiutował w Teatrze Polskim w Poznaniu w spektaklu „EXTRAVAGANZA o władzy" w reżyserii Joanny Drozdy. W Szczecinie znany jest ze sceny off-owej – Teatru „Nie ma" prowadzonego przez Tatianę Malinowską-Tyszkiewicz, gdzie stworzył kilkanaście ról.

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Ewa Madruj
Materiał Teatru
2 marca 2018
Portrety
Bogusław Kierc