Letnia szkoła aktorstwa

Aktorzy Agata Buzek, Joanna Szczepkowska i Adam Woronowicz oraz reżyser Janusz Kondratiuk zadeklarowali udział, jako goście, w warsztatach o nazwie Letnia Szkoła Aktorstwa Filmowego i Telewizyjnego. Warsztaty rozpoczną się 26 lipca w Teatrze IMKA w Warszawie

Inicjatorką przedsięwzięcia jest aktorka Hanna Konarowska, znana m.in. z ról w filmie "Lejdis" i serialu "Pitbull". - Udział w warsztatach będzie bezpłatny, a zapisy na zajęcia potrwają do 15 lipca - poinformowała aktorka.

Warsztaty - prowadzone w grupach - odbędą się w ramach akcji "Lato w Mieście". Każda z grup będzie uczestniczyć w zajęciach przez pięć dni: od 26 do 30 lipca. Jak wyjaśniła Konarowska, warsztaty zostaną podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

W części teoretycznej odbywać się będzie pokaz fragmentów filmowych - produkcji polskich i zagranicznych. Natomiast w części praktycznej uczestnicy będą pracować nad scenami wybranymi spośród pokazanych fragmentów. Odgrywana scena będzie nagrywana na kamerę wideo i po każdym występie prezentowana na ekranie oraz komentowana i omawiana przez grupę.

Udział w warsztatach, w rolach gości specjalnych, zadeklarowali - oprócz Agaty Buzek, Joanny Szczepkowskiej, Adama Woronowicza i Janusza Kondratiuka - m.in.: Tomasz Karolak, Grzegorz Wons, Rafał Rutkowski - poinformowała inicjatorka warsztatów.

W trakcie zajęć z gościem, uczestnicy warsztatów będą pracować nad scenami razem z obecnym aktorem lub reżyserem. - Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia warsztatów oraz płytę z wykonanymi przez siebie scenami - zapowiedziała Konarowska.(-)
PAP
5 lipca 2010