Literatura i teatr. Wieczory literackie z mistrzami słowa

Serdecznie zapraszamy dnia 2 czerwca o godz. 18.00 do Teatru Przedmieście na inaugurację spotkań „Literatura i teatr. Wieczory literackie z mistrzami słowa". Pierwszym naszym gościem będzie Jacek Dehnel.

Jest to cykl czterech spotkań autorskich z wybitnymi pisarzami, dramatopisarzami i reportażystami. Są to prawdziwi mistrzowie słowa i stylu literackiego w kręgu polskiej i europejskiej kultury. Wierzymy, że spotkania będą próbą przyjrzenia się samym twórcom, ich dziełom, osiągnięciom oraz bogatemu dorobkowi artystycznemu.

Jacek Dehnel - poeta (6 tomików wierszy, m. in. "Żywoty równoległe" i "Ekran kontrolny"), prozaik (dwie powieści, "Lala" i "Saturn", dwa tomy opowiadań, zbiór minipowieści "Balzakiana", tom krótkich próz o starych fotografiach), tłumacz ( m.in. Larkina i Verdinsa), felietonista (do niedawna - działu "Książki" w Wirtualnej Polsce, nadal w dziale "Kawiarnia literacka" w "Polityce"), malarz. Jego wiersze i prozę przełożono na kilkanaście języków. Laureat m.in Nagrody Kościelskich i Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowany do nagrody Nike. Zajmuje się zbieractwem i łowiectwem (gratów), prowadzi blog poświęcony międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw". Decyzją Rady Języka Polskiego został Młodym Ambasadorem Polszczyzny. Mieszka w Warszawie.

Spotkaniu z Jackiem Dehnelem będzie towarzyszył spektakl "Tchnienie" Teatru Przedmieście, który zostanie zaprezentowany o godz. 20.00.

Wstęp wolny, na spektakl obowiązuje rezerwacja tel. 667714730

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego

 

 Maciej Szukala
Informacja nadesłana
27 maja 2013
Portrety
Jacek Dehnel