Łódzka polecajka

Mimo trwających obostrzeń instytucje kultury stanęły na wysokości zadania, by godnie uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. Przed nami czas odpoczynku w gronie rodzinnym, a także okazja do wspólnego wieczoru przepełnionego sztuką.

Co zatem łódzkie teatry zaprezentują online w nadchodzący świąteczny czas?

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza na świąteczne spotkanie na platformie VOD.
Pandemia zmusiła nas do ograniczenia stacjonarnej działalności Teatru, ale nie chcemy rezygnować ze spotkań z widzami, które wciąż są możliwe za pośrednictwem Internetu. Dlatego z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Państwa specjalną propozycję na platformie VOD. Już 3 kwietnia o godz. 18:00 zaprezentujemy po raz pierwszy nagranie spektaklu „Boże mój!" Anat Gov w reżyserii Jacka Orłowskiego, dzień później zapraszamy na „Pamięć wody" Shelagh Stephenson w reżyserii Bogdana Toszy, zaś w Poniedziałek Wielkanocny pokażemy Państwu „Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie vod.teatr-jaracza.lodz.pl. Spektakl, na który zostanie wykupiony dostęp, będzie można odtworzyć danego dnia między godziną 18:00 a 23:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej teatr-jaracza.lodz.pl.

Teatr Powszechny w Łodzi
„Ony" to spektakl w reżyserii Ewy Pilawskiej, który proponuje Teatr Powszechny 03.04.2021 o godzinie 19.15. Historia została oparta na wielopoziomowym tekście Marty Guśniowskiej, który mówi o współczesnym świecie przepełnionym w: wyzwania, zmagania się ze swoimi słabościami i lękiem. Natomiast w świąteczną niedzielę, o godzinie 19.00 będzie można zasiąść przed ekranami i zobaczyć spektakl „Rodzina" w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Rodzina" to jedna z trzech komedii Antoniego Słonimskiego, która w sposób satyryczny przedstawia obraz Polski. Ostrym dowcip, cięty język – to gwarancja dobrej zabawy, ale także ciekawych refleksji, do który może nakłonić spektakl.Maria Krawczyk
Dziennik Teatralny Łódź
2 kwietnia 2021