Magdalena Piekorz w Teatrze Rozrywki

Reżyserka "Pręg" pracuje w Chorzowie nad premierą musicalu "Oliver!" W megaprodukcji wystąpi w sumie 119 osób, w tym 40. dzieci.

Prapremiera 25 kwietnia. Magdalena Piekorz z powodzeniem pracuje nie tylko w filmie, ale i w teatrze. Na scenie zrealizowała już m.in. "Doktora Hausta" wg Wojciecha Kuczoka i "Łucję szaloną" Dona Nigro. Musical to jednak zupełnie inne wyzwanie. 

"Olivier!" to prawdziwa legenda. Był pierwszym brytyjskim musicalem, który zrobił furorę na Broadway\'u. Londyńska premiera odbyła się w 1960 roku. 

Musical Lionela Barta to opowieść o przygodach małego chłopca, który trafia do bandy ulicznych złodziejaszków. Ci pod wodzą Fagina przemierzają londyńskie ulice. 

"Olivier!" był już wielokrotnie wystawiany na różnych scenach świata. To właśnie w tym musicalu zabłysnął przed laty Phil Collins, później znany z Genesis. Na 14 stycznia 2009 r. zaplanowano kolejną premierę, tym razem z Rowanem Atkinsonem (popularnym Jasiem Fasolą) w roli Fagina – herszta bandy uliczników. 

"Oliver!" ma na swoim koncie sporo nagród, w tym Tony za najlepszą muzykę i najlepszy scenariusz. W roku 1968 Carol Reed wyreżyserował film, który otrzymał jedenaście nominacji do Oscara i zwyciężył w pięciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsza muzyka, najlepsza scenografia i najlepszy dźwięk. 

Tekst i muzyka: Lionel Bart, przekład: Daniel Wyszogrodzki, reżyseria: Magdalena Piekorz.msz
kulturaonline.pl
22 kwietnia 2009
Spektakle
Oliver