Marcowe spektakle Teatru Pieśń Kozła

W dniach 13-16 marca 2014 o godz. 20.00 odbędą się pokazy najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła pt. Portrety Wiśniowego sadu, opartego na dramacie Antoniego Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Grzegorza Brala. W kolejnym tygodniu: od 20 do 23 marca 2014 o godz. 20.00. prezentowany będzie wielokrotnie nagradzany spektakl Pieśni Leara (reż. Grzegorz Bral).

„Portrety Wiśniowego sadu" – Czechow w Teatrze Pieśń Kozła

13-16 marca 2014 o godz. 20.00 zapraszamy na pokazy najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła pt. „Portrety Wiśniowego sadu", opartego na dramacie Antoniego Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Grzegorza Brala. Dramat Czechowa w muzycznej interpretacji Guya Pearsona i Macieja Rychłego to opowieść o „raju utraconym". Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane „poematy muzyczne".

Przedpremiera spektaklu odbyła się jesienią 2013 roku we Wrocławiu.

"Pieśni Leara"

Wielokrotnie nagradzany spektakl Pieśni Leara w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła będzie można zobaczyć we Wrocławiu już 20-23 marca 2014 o godz. 20.00.

Minimalistyczna scenografia spektaklu i reżyser-narrator to preludium do widowiska, w którym najważniejszym aktorem jest muzyka. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu". Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Pieśni Leara zachwyciły zagranicznych i polskich krytyków oraz podbiły serca międzynarodowej publiczności. Spektakl zdobył m. in. nagrody Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award podczas Fringe Festival 2012 w Edynburgu. Pieśni Leara zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez „The List".(-)
Materiał Teatru
1 marca 2014