Mątwa w Teatrze Zbożowym

Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM zaprasza na spektakl pt: „Mątwa" wg. S.I. Witkiewicza w Kieleckim Centrum Kultury na Małej Scenie. Z powodu wymogów sanitarnych ilość miejsc na widowni jest ograniczona. Każdego Widza przy wejściu obowiązuje dezynfekcja rąk, maseczki jednorazowe i rękawiczki oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Podczas spektaklu obowiązuje zachowanie odpowiedniej odległości między Widzami. Zapraszamy w czwartek- 2 lipca 2020 r. o godzinie 18:00 na Otwartą Próbę Generalną / obowiązują bezpłatne wejściówki / oraz w piątek 3 lipca 2020 r o godzinie 19:00 na spektakl Premierowy. Na obydwa spektakle obowiązują zaproszenia i wejściówki, które można odebrać w siedzibie Fundacji Studio TM - Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4

Akcja „Mątwy" jest wpleciona w pokaz mody artysty, filozofa, projektanta – Pawła Bezdeki cierpiącego na twórcze wypalenie. Najważniejsze u Witkacego jest pytanie o miejsce jednostki w społeczeństwie przyszłości . Groteska, absurd, dywagacje na temat kwestii społecznych i egzystencjalnych sprzyjają swobodzie wyrazu artystycznego.

Czy tytułową Mątwą jest Ella, narzeczona artysty , która osacza go swą naiwną czułością, miłością, oddaniem, uwielbieniem? A może Hyrkan-dawny kolega szkolny Bezdeki, który propaguje mętne wizje hyrkaniczności czyli „absolutyzmu życiowego" w stworzonym przez siebie państwie. Może cała rzeczywistość, w której przebywają bohaterowie żywi i przybyli z zaświatów ma „mątwiczny charakter"?

„Mątwa" jest opowieścią o tworzeniu sztucznego życia i poszukiwaniem dziwności istnienia.
Religia porządkuje wszelkie uczucia, filozofia – pojęcia . Sztuka natomiast w zespole barw, muzyki, ruchów, znaczeń pozwala posmakować Tajemnicy Istnienia. Zapraszamy do obejrzenia spektaklu.

Spektakl „Mątwa" wg. S.I.Witkiewicza zrealizowano w ramach projektu „Teatr Zbożowy" współfinansowanego przez Prezydenta Miasta Kielce oraz z projektu „Zakład Doskonalenia Aktorskiego" - w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny " sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Regionalnym Operatorem Projektu jest: Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego".

Spektakl prezentowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce 2020 z projektu „Teatr po Szkole".(-) (-)
Materiał nadesłany
26 czerwca 2020
Spektakle
Mątwa