Mikołajki Folkowe zapraszają na "Scenę Otwartą"

6 grudnia 2013 roku w ramach Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych "Scena Otwarta". Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie zespoły inspirujące się tradycyjną muzyką Polski i świata.

Celem tego konkursu jest stworzenie szansy zaistnienia przed szerszą publicznością młodym i debiutującym zespołom folkowym. Dobre zespoły zostają zauważone i docenione, nie tylko przez publiczność, ale i wydawców płyt i organizatorów innych festiwali. Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów.

W związku z przypadającą w bieżącym roku 10. rocznicą śmierci Anny Kiełbusiewicz, byłej wokalistki zespołów Orkiestra św. Mikołaja i Ania z Zielonego Wzgórza, organizatorzy ustanawiają w tegorocznym konkursie dodatkową nagrodę w wysokości 2500 zł za opracowanie i wykonanie piosenki z repertuaru artystki. Jej piosenki udostępniamy na stronie: http://www.mikolaje.lublin.pl/download/piosenkiani/. Wykonanie jednej, wybranej piosenki Ani Kiełbusiewicz nie jest obowiązkowe, natomiast nie wlicza się w 15-minutowy czas występu.

W jury konkursu zasiadają muzycy, dziennikarze oraz naukowcy, na co dzień zajmujący się kulturą tradycyjną. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu jeden lat na „Scenie Otwartej" nagrody i wyróżnienia zdobywały takie zespoły jak: Żywiołak, Kapela ze Wsi Warszawa, Czeremszyna, Matragona, Lautari, Gadająca Tykwa, Balkan Sevdah, Percival Schuttenbach, OVO, Się Gra, Psio Crew, Burdon, Chłopcy kontra Basia, Folknery czy Stara Lipa. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu: www.mikolajki.folk.pl

Wszelkie informacje można uzyskać pod adresami mailowymi:

bracha.stefan@gmail.com oraz mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl

Po zapoznaniu się z regulaminem zgłoszenie należy wysłać do dnia 18 listopada 2013 roku mailem ( mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl) lub listem zwykłym lub poleconym na adres:
ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA,
ACK UMCS "CHATKA ŻAKA",
ul. Radziszewskiego 16,
20-031 LUBLIN

20 listopada 2013 roku na stronie internetowej festiwalu zostanie opublikowana lista zespołów zakwalifikowanych do konkursu. Zostaną one również poinformowane drogą mailową.(-) (-)
Materiał Organizatora
21 października 2013