Miłosne podboje, zdrady i romanse

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na Operetkę w Jaworznie - "Wiedeńska krew" Johanna Straussa - premiera na zakończenie sezonu artystycznego.

"Wiedeńska krew" Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok "Zemsty nietoperza", "Barona cygańskiego" i "Nocy w Wenecji") najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.

Akcja "Wiedeńskiej krwi" toczy się podczas "tańczącego kongresu" z 1815 roku w Wiedniu.

Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie "wiedeńską krew" opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Hrabia nie cierpi zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

Wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Jarosław Wewióra, Ewelina Sobczyk, Joanna Szynkowska vel Sęk, Natalia Piechowiak, Anna Forma, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Magdalena Czarnecka, Marceli Pałczyński, Chaoran Zuo, Tomasz Furman, Aleksandr Bardasov, Adam Żaak, Piotr Rybak, Kuba Bergel.

Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Sala widowiskowo-koncertowa w MDK im. Jaworzniaków (ul. Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno)
22.04.2017 r., godz. 18.00
27.05.2017, godz. 18.00

 (-) (-)
Materiał organizatora
20 kwietnia 2017
Spektakle
Wiedeńska krew