Miniatura udostępnia pierwszy spektakl na VOD

W weekend, kiedy przypada Miedzynarodowy Dzień Teatru, Miniatura udostępnia pierwszy spektakl na platformie VOD we współpracy z Interticket. Kolejne spektakle w kwietniu.

Od 26 marca można wykupić dostęp do spektaklu „Siedmiu krasnoludków" na podstawie sztuki Agnieszki Kochanowskiej w reżyserii Michała Derlatki. Spektakl będzie dostępny przez cały weekend – od 17.00 26 marca do 24.00 28 marca. Bilety są w cenie 10 zł, można je wykupić w dowolnym momencie od piątku do niedzieli.

Przedstawienie powstało w 2015 roku dla widzów od 5 lat i cieszy się dużą popularnością. To współczesna reinterpretacja baśni o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach braci Grimm ze znakomitą scenografią Michała Dracza wykorzystującą różnorodne formy lalkowe. Opowieść o zwodniczej naturze luster, ale przede wszystkim o tym, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne – najlepiej z grupą przyjaciół. W Bajce źle się dzieje. Króla nigdzie nie ma, a Królowa wprowadza zmiany, które mieszkańcom bardzo się nie podobają. Kiedy drogi w lesie mają zostać wyasfaltowane, a ścieżki pokryte chodnikiem, krasnoludki postanawiają coś z tym zrobić. „Wartki, bardzo ciekawy spektakl Michała Derlatki zaskakuje różnorodnością pomysłów, zarówno scenariuszowych, jak i inscenizacyjnych" – pisała Anna Jazgarska z teatralny.pl, a Dorota Karaś z „Gazety Wyborczej" tak: „Alternatywną wersję losów Śnieżki na scenie Miniatury reżyser Michał Derlatka i scenograf Michał Dracz opowiadają z wyjątkową teatralną wyobraźnią".

Teatr Miniatura zdecydował się udostępnić wybrane starsze spektakle, niedostępne wcześniej publiczności spoza Trójmiasta. Po „Siedmiu krasnoludkach" przyjdzie kolej na „Baltika. Psa na krze" w adaptacji i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego (9–11 kwietnia) oraz „Tramwaje" na podstawie sztuki Romualda Wiczy-Pokojskiego w reżyserii Michała Derlatki (23–25 kwietnia).

Bilety w cenie 10 zł dostępne na platformie interticket.pl, można je wykupić przez cały weekend.

Siedmiu krasnoludków | 25–27 marca
Baltic. Pies na krze | 9–11 kwietnia
Tramwaje | 23–25 kwietnia(-) (-)
Materiał Teatru
25 marca 2021
Portrety
Michał Derlatka