Mitologie codzienne

Premiera spektaklu Teatru Porywacze Ciał pt: "Humanicana", odbędzie się w dniach 16 czerwca, o godzinie 18.00 oraz 17 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze Ósmego Dnia w ramach Malta Festiwal.

Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Został założony przez Katarzynę Pawłowska i Macieja Adamczyka - zawodowych aktorów, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy oraz projekty na styku teatru i sztuki performance.

W swoich spektaklach testują różne formy i konwencje, wykorzystując stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne", które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo.

Zespół od początku działalności prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, a w Poznaniu zaprasza do Studia Osobowości Porywaczy Ciał na zajęcia aktorskie.

„Humanicana" w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka to 28 premierowy spektakl Teatru Porywacze Ciał.

Bilety dostępne w kasie Teatru Ósmego Dnia, a rezerwacje tu: teatr@osmego.art.pl lub pod numerem tel. 61 855 20 86(-) (-)
Materiał Teatru
16 czerwca 2017
Spektakle
Humanicana