Mogą mieć znaczący wpływ na losy świata

Młodzi aktorzy z Akademii Teatralnej w Białymstoku już zdążyli przyzwyczaić widzów do wysokiego poziomu swoich spektakli. Nie inaczej jest przy okazji "Dylemattu" który powstał na podstawie "Fizyków" Friedricha Durrenmatta.

To spektakl krótki i oszczędny w formie. A jednak porywa. Jest tu o obłędzie, o normalności i miłości, która potrafi popchnąć człowieka do zbrodni. W kameralnym sanatorium dla obłąkanych przebywają trzej pacjenci podający się za wielkich fizyków: Newtona, Einsteina i Mobiusa. Opiekują się nimi lekarka i pielęgniarka. I to właśnie one aranżują wydarzenia o charakterze kryminalnym i manipulują pacjentami, aby odkryć ich prawdziwą tożsamość. Okazuje się, że wcale nie są tymi, za których się podają, a ich obecność w zakładzie dla obłąkanych może mieć znaczący wpływ na losy świata. Jaki? Warto się przekonać w teatrze. Na scenie występują: Helena Radzikowska, Paulina Moś, Mateusz Trzmiel, Paweł Rutkowski i Piotr Wiktorko.

Spektakl zobaczyć będzie można 17 maja o godzinie 19.30 w Białostockim Teatrze Lalek (ul. Kalinowskiego 1). Pokazany on zostanie gościnnie w ramach Nocy Muzeów.(uk)
Kurier Poranny
8 maja 2014