Monodram Marcina Kwaśnego

Monodram komediowy Marcina Kwaśnego "Rozkwaś Polaka!" autorstwa Wojtka Miłoszewskiego w reżyserii Marty Ogrodzińskiej-Miłoszewskiej można zobaczyć: 18 i 20 października na Bielańskiej Scenie Kameralnej, ul. Żeromskiego 29 w Warszawie (w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany) o godz. 19.00.

"Rozkwaś Polaka!" to brawurowy one-man show Marcina Kwaśnego. Jest to drapieżna satyra na współczesną Polskę i Polaków, na polskie żale, nadzieje i frustracje. Przedstawienie ma konwencję badania statystycznego, bohater jest ankieterem, a publiczność występuje w roli "próby statystycznej". Ale to nie jest sztuka o statystyce. Przez godzinę dość brutalnie śmiejemy się z samych siebie. Bohater - wrażliwy, kochający rodzinę, stara się sprostać oczekiwaniom bliskich i szefów. Dostrzega śmieszność nowych zwyczajów, ale się im poddaje. W tej postaci każdy widz odnajdzie cząstkę swoich własnych zmagań z rzeczywistością.

Spektakl trwa 75 min

Partnerami spektakli są: Mazowiecki Teatr Muzyczny oraz Dzielnica Bielany m st. Warszawy

Bilety do kupienia pół godziny przed spektaklem: 40 zł, rezerwacja 501-150-379, lub mailowo: dorota.bogucka@gmail.com, informacje również na stronach: www.teatrpraski.eu oraz www.rozkwaspolaka.blogspot.pl

Na spektakl złożyły się doświadczenia trojga utalentowanych artystów:

Marcin KWAŚNY - aktor, scenarzysta, reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2002). Aktor stołecznego Teatru Kwadrat (od 2002), gra w spektaklach: "Co ja panu zrobiłem Pignon?", "Perfect Day", "Berek, czyli upiór w moherze", "Kiedy Harry poznał Sally".

Zdobywca m.in.: wyróżnienia "Opus Film" na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002), wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie za monodram Marka Koterskiego "Nienawidzę" (2004), Grand Prix na IV Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra" w Poznaniu (2004), głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie "Rezerwat" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Golden Brig" w Odessie (2008), nagrody za scenariusz (wraz z Łukaszem Palkowskim) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Krajów Nadbałtyckich w Swietłogorsku (2008). Współtwórca i dyrektor artystyczny Teatru Praskiego w Warszawie. Jako reżyser debiutował spektaklem "Wariactwa według Czechowa" (maj 2009). Jest współautorem (wraz z Marcinem Skórą) sztuki "Kto dogoni psa?" i producentem spektaklu pod tym samym tytułem, którego premiera (w reżyserii Marka Stacharskiego) odbyła się w październiku 2009 r. w Teatrze Ochoty. W 2011 wyreżyserował spektakle "Hiob" i "Życie w zasięgu ręki".

Zagrał kilkadziesiąt ról epizodycznych, kilkanaście drugoplanowych i kilka głównych w filmach polskich i zagranicznych.

Marta OGRODZIŃSKA-MIŁOSZEWSKA - ukończyła Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała min. z warszawskimi Teatrem Polonia, Teatrem Polskim i TR Warszawa i olsztyńskim Teatrem im. S.Jaracza. Zadebiutowała głośnym przedstawieniem "Patty Diphusa" wg Pedro Almodovara, który po raz pierwszy pozwolił na wystawienie swojego tekstu w teatrze. Monodram Ewy Kasprzyk grany jest już ósmy rok (aktualnie w repertuarze Teatru Polonia w Warszawie), ciągle zapraszany na festiwale teatralne, na których zdobywa nagrody, np. Best International Show Award, nagroda dla najlepszego przedstawienia zagranicznego na United Solo Theatre Festival 2011 w Nowym Jorku. Specjalizuje się w teatralnych adaptacjach literatury współczesnej, wyreżyserowała min. "Dżumę" A.Camus, "Utraconą cześć Katarzyny Blum" H.Boella, "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić", czy komediowy spektakl familijny "Kajko i Kokosz" wg. komiksu J.Christy. Jest reżyserem filmów krótkometrażowych. Współtworzy Grupę Artystyczną TERAZ POLIŻ. Pracuje na Wydziale Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej.

Wojtek MIŁOSZEWSKI - scenarzysta; Urodzony w 1980 roku w Warszawie. Pierwszą część dorosłego życia spędził na pracy zawodowej w działach marketingu i sprzedaży, najpierw agencji fotograficznej, potem spółek telekomunikacyjnych. Od roku 2009 działa na własną rękę jako scenarzysta. Współautor serialu sensacyjnego "Mierzeja" (2009) i serialu medycznego "Kortowo" (2010) dla TVN oraz współautor serialu kryminalnego "Prokurator"(2012) dla ATM. Autor filmu "Zakręcona miłość" dla Cezar 10.(-) (-)
Materiał Teatru
11 października 2013
Spektakle
Rozkwaś Polaka!