Monodram muzyczny w Gliwicach

15 kwietnia (niedziela) o godz. 18.00 w Kinie Amok w Gliwicach, odbędzie się monodram muzyczny "Bulwar zdradzonych marzeń" Gliwickiego Teatru Muzycznego. Na scenie - wraz z Wiolettą Białk - zespół instrumentalny GTM pod dyrekcją Ewy Zug.

W małym mieście w małym kinie pracuje Jagoda. Zwyczajna szara myszka: mąż, synek, nudne życie. Jagoda tęskni jednak do czegoś więcej, do świateł rampy, wielkich scen, tłumów wielbicieli. Marzy o tym, że zostanie piosenkarką, aktorką… Chce być drugą Sophią Loren, Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor… Gdy nikt nie widzi, sama dla siebie śpiewa wielkie przeboje. Pewnego dnia traci pracę i postanawia zmienić swoje życie. Wyjeżdża do wielkiego miasta, gdzie pragnie spróbować szczęścia. Może i ją czeka pięć minut sławy?

"Bulwar zdradzonych marzeń" to monodram muzyczny w wykonaniu Wioletty Białk, solistki Gliwickiego Teatru Muzycznego, laureatki Złotej Maski i jednej z najbardziej cenionych na Śląsku aktorek musicalowych. W tę opowieść o poszukiwaniu marzeń wplecione zostały przeboje wielkich gwiazd sceny i estrady, m.in.: Lizy Minelli, Edith Piaf, Björk, Tori Amos, Marianne Faithfull, Edyty Bartosiewiczasi Nosowskiej. Spektakl wyreżyserował Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, reżyser słynnego "Cholonka" w katowickim Teatrze Korez.(-)
Materiały Teatru
30 marca 2012