Monodram o Marilyn Monroe

W niedzielę w Teatrze Rondo będzie się można przekonać, jak bardzo nieszczęśliwa była Marylin Monroe. W tę rolę wcieli się Magdalena Planeta.

- Wiem, że nigdy nie będę szczęśliwa, ale mogę być przynajmniej wesoła - te słowa Marilyn Monroe najlepiej pokazują, jak bardzo sceniczny wizerunek ikony urody i jednej z największych gwiazd światowego kina był daleki od j ej prywatnego życia. Nie wszystkim znaną historię aktorki przedstawi w teatrze Rondo Magdalena Planeta.

W niedzielne popołudnie publiczność zobaczy w Marilyn Monroe kobietę po przejściach, upokarzaną, pełną kompleksów, ofiarę przemocy, samotnego człowieka. Osobę niezwykle wrażliwą, a przede wszystkim pragnącą miłości i zrozumienia. Bo taka była prawdziwa Marilyn, gdy zgasły jupitery, gdy nie widział jej świat.

Zmierzyć się z postacią, którą znają wszyscy, która jest ikoną kina, kobiecości i popkultury, zawsze jest wyzwaniem. Opowiedzieć jej historię niebanalnie, odejść od jej wyobrażeń jako aktorki wyśpiewującej życzenia prezydentowi Stanów Zjednoczonych i zalotnie przytrzymującej sukienkę, jest dla aktorów piekielnie trudnym zadaniem.

Magdalena Planeta nie tylko zagrała w "Ćmie", ale również napisała scenariusz i wyreżyserowała przedstawienie. Aktorka znakomicie gra emocjami publiczności. Z gracją balansuje między dramatem i komedią, pozwalając widzom wzruszyć się, zachwycić, a czasem nawet uśmiechnąć.

"Ćma" to przedstawienie nie tylko dla kobiet, to spektakl dla tych, którzy chcą poznać prywatne życie gwiazdy filmu, a przede wszystkim dla tych, którzy przez prawie godzinę chcą uczestniczyć w bardzo dobrze skonstruowanej opowieści o człowieku.

Początek monodramu w niedzielę o godz. 18. Bilety w cenie 15 i 10 zł można kupić w kasie Ronda przy ul. Niedziałkowskiego 5a.(-)
Materiał Teatru
17 stycznia 2015