Na 300. urodziny kompozytora

Z okazji 300. rocznicy urodzin Christopha Willibalda Glucka (1714-1787) 2 lipca w ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej prezentacja baletu-opery "Orfeusz i Eurydyka" w inscenizacji, reżyserii i choreografii Giorgio Madii.

To trzydziesta spośród 107 oper niemieckiego kompozytora. Jest on uznawany za jednego z reformatorów opery klasycznej. Jak pisze Jacek Marczyński Gluck "Dążył do prawdy i naturalności, odrzucił zawikłane intrygi, ukazywał ludzi obdarzonych autentycznymi uczuciami. (...) Jego sposób myślenia wywarł wpływ na kompozytorów następnych epok - od Luigiego Cherubiniego do Richarda Wagnera".

Premiera krakowskiej inscenizacji "Orfeusza i Eurydyki", 27 kwietnia 2013 r., spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności.

Nareszcie zasłużony i niekwestionowany sukces przy Lubicz! I nie tylko dlatego, że opera "Orfeusz i Eurydyka" w kompletnej wersji scenicznej dawno w naszym mieście nie gościła. Inscenizacja opery Christopha Willibalda Glucka wyrasta na prawdziwą perełkę... - napisał po premierze Mateusz Borkowski (Gazeta Wyborcza, 30.04.2013).

Bilety do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej i przez stronę www.opera.krakow.pl. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 12 296 62 62 (63).(-) (-)
Materiał Opery
1 lipca 2014
Spektakle
Orfeusz i Eurydyka