Na finał festiwalu

Ostatnim przedstawieniem w ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej będzie balet-opera „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka w reżyserii i choreografii Giorgia Madii (4 i 5 lipca 2015, godz. 18.30).

To spektakl będący doskonałym zespoleniem sztuk, śpiewu, tańca i muzyki. Każdy śpiewak w tej inscenizacji ma swoje odbicie w postaci artysty baletu. Wystąpią soliści śpiewacy: Agnieszka Cząstka, Monika Korybalska (Orfeusz), Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha (Eurydyka), Agata Widera-Burda, Karolina Wieczorek (Amor) oraz soliści baletu: Dzmitry Prokharau, Robert Kędziński (Orfeusz), Gabriela Kubacka, Agnieszka Chlebowska (Eurydyka), Mizuki Kurosawa, Martyna Dobosz (Amor) oraz zespół baletu. Scenografię i kostiumy zaprojektował Bruno Schwengl. Spektakl poprowadzi Piotr Wajrak.

Nareszcie zasłużony i niekwestionowany sukces przy Lubicz! I nie tylko dlatego, że opera „Orfeusz
i Eurydyka" w kompletnej wersji scenicznej dawno w naszym mieście nie gościła. Inscenizacja opery Christopha Willibalda Glucka wyrasta na prawdziwą perełkę...
Mateusz Borkowski „Gazeta Wyborcza", 30.04.2013

(...) Scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i wreszcie w wieńczącej operę obszernej sekwencji tanecznej. Mnogość i trafność pomysłów choreograficznych Giorgia Madii nadawały spektaklowi właściwe tempo i potęgowały ekspresję.
Anna Woźniakowska, „Kraków" nr 6/6/2013

Kiedy: 4 i 5 lipca, godz. 18.30
Gdzie: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48

Bilety do nabycia w Kasie Opery (ul. Lubicz 48) w cenie 28-120 zł
Tel. +48 12 296 62 60 (61)
Kasa czynna: poniedziałek-sobota 10.00-19.00; niedziele i święta na dwie godziny przed spektaklem(-)
Materiał Opery
1 lipca 2015
Spektakle
Orfeusz i Eurydyka