Na musical w Drugi Dzień Świąt

W piątek, 26 grudnia o godz. 16 w Gliwickim Teatrze Muzycznym świąteczny spektakl dla dzieci i dorosłych - musical "Mały Książę".

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Jak po tych słowach Małego Księcia zaprosić na spektakl, którego wizualna strona, czyli ta "dla oczu", urzeka rozmachem i niezwykłością scenicznych rozwiązań? Na szczęście w niczym nie pomniejsza ona głębokiego, "sercowego", przesłania tej przepięknej opowieści o wartości ludzkich uczuć, którą zaadaptowali na gliwicką scenę Cezary Domagała i Tomasz Bajerski.

"Mały Książę" Antoine'a Saint-Exupéry'ego - wydana w 1943 roku niewielka objętościowo książeczka ilustrowana przez samego autora - należy do klasyki światowej literatury. To opowieść o dorastaniu do prawdziwej przyjaźni, miłości, poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zagubiony na bezkresnej pustyni Pilot, który cudem przeżył katastrofę samolotową, spotyka chłopca, Małego Księcia. Jak się okazuje, przybywa on z odległej planety, na której mieszka wraz z ukochaną Różą. Pewnego razu wyrusza w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela i odkryć znaczenie przyjaźni - zanim jednak trafi na Ziemię i pozna Pilota, napotka po drodze najdziwniejsze postacie, które również zamieszkują kosmiczne przestrzenie. Od każdej z nich uczy się czegoś nowego o świecie dorosłych.

Gliwicki spektakl oddaje atmosferę bezkresnego kosmosu, który przemierza mały bohater, dzięki użyciu najnowocześniejszych technik scenicznych. Autorem projekcji wideo wykorzystanych przy tej realizacji jest Dawid Kozłowski, wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a autorką scenografii oraz kostiumów Małgorzata Szydłowska - współzałożycielka stowarzyszenia teatralnego Łaźnia Nowa w Krakowie. Choreografię przygotowała Marta Domagała, artystka współpracująca z warszawskim Teatrem Rampa. Tytułowa rola powierzona została chłopcom wyłonionym w ramach ogólnopolskiego castingu.

Uwaga! Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 55 min. (1 przerwa)

BILETY: od 21 do 31 zł - Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl(-)
Materiał Teatru
24 grudnia 2014
Spektakle
Mały Książę