Nabór na zajęcia Forum Dramaturgicznego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza rekrutację na drugą edycję projektu Forum Dramaturgiczne - warsztaty dla osób, które chcą zdobyć lub rozwijać praktyczne umiejętności przygotowujące do zawodu dramaturga w teatrze.

Oferujemy unikatową w Polsce możliwość wszechstronnego przygotowania do zawodu. Podstawowym założeniem projektu jest pokazanie rozmaitych modeli i sposobów pracy dramaturgicznej w teatrze i tańcu. Dlatego w drugiej edycji projektu postanowiliśmy rozbudować program warsztatów o pracę z aktorami/tancerzami i przygotowanie otwartego pokazu pracy na zakończenie każdego cyklu zajęć. W tym roku poszerzyliśmy również nasz obszar działań o dramaturgię tańca.

Warsztaty będą się odbywać w siedzibie Instytutu Teatralnego w Warszawie, ul. Jazdów 1.

Każdy pięciodniowy cykl zajęć zamknie otwarty pokaz pracy w sali teatralnej Instytutu. Po zakończeniu warsztatów oferujemy uczestnikom certyfikaty ukończenia oraz możliwość odbycia stażu w polskich teatrach i centrach artystycznych (w tym roku: w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz w Arts Station Foundation w Poznaniu).

PROGRAM WARSZTATÓW:

27.09-1.10.2010 - prowadzący: Sebastian Majewski
27-31.10.2010 - prowadzący: Peter Pleyer
1-5.12.2010 - prowadzący: Iga Gańczarczyk i Magda Stojowska
oraz warsztaty dotyczące prawa autorskiego

Opłata za pojedyncze zajęcia (1 cykl 5-dniowy): 300 pln

Zgłoszenia wraz z CV na pierwszy warsztat (z Sebastianem Majewskim) prosimy przesyłać do 20 września 2010 roku na adres:

Marta Keil
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Jazdów 1
00-467 Warszawa

Zgłoszenia na kolejne warsztaty będziemy przyjmować odpowiednio do 20 października i 20 listopada 2010 r.

Więcej informacji:
Marta Keil
e-mail: forum.dramaturgiczne@gmail.com, mkeil@instytut-teatralny.ploprac. m.w.
Materiały Teatru
30 lipca 2010