Najbliższe premiery

W Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie 21 marca odbyła się premiera Rewizora Mikołaja Gogola w reż. Igora Gorzkowskiego.

Kolejną premierą, zaplanowaną na 16 maja na Scenie Małej, jest spektakl w reż. Piotra Ratajczaka Dziewczyny do wzięcia na podstawie adaptacji Piotra Rowickiego.

Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier; miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

W rolach Dziewczyn zobaczymy Elizę Borowską, Katarzynę Marię Zielińską i Agnieszkę Przepiórską. Towarzyszyć im będą: Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza i Michał Napiątek.

Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, na słoiki i warszawkę, w błyskotliwy sposób ukazując zacierające się różnice między przedstawicielami obu tych grup.

6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu Jakobi i Leidental Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara.

Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego.

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia". Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

Autor tekstu - Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2014