Najlepsi wg miesięcznika "Teatr"

Nagroda „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014" miesięcznika „Teatr" w kategorii Teatrów Lalkowych została przyznana spektaklowi „Władca Skarpetek" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. To nie jedyne wyróżnienie dla twórców spektaklu.

Spektakl „Władca Skarpetek" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu został ponownie zauważony. Tym razem jego wartość artystyczną doceniło dwoje krytyków teatralnych: Jolanta Kowalska i Jacek Sieradzki, tytułując go w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014" miesięcznika „TEATR" najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego.
Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu także otrzymał nagrodę na 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, którego celem jest nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzacja polskiego dramatu współczesnego.
„Władcę Skarpetek" widzowie mogą obejrzeć 9 listopada o godz. 12.30 na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.(-) (-)
Materiał Teatru
27 października 2014
Spektakle
Władca Skarpetek