Nie chcemy grzecznego chłopca

Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił w czwartek casting do musicalu "The Addams Family". Poszukują utalentowanych wokalnie i tanecznie aktorów, w tym dziecięcego wykonawcę w wieku 9-14 lat do roli Pugsleya Addamsa. Nie chcemy grzecznego chłopca - powiedział PAP reżyser.

Musical "The Addams Family" będzie oparty, jak informuje Gliwicki Teatr Muzyczny, na postaciach stworzonych przez Charlesa Addamsa (1912-1988). Był on twórcą rysunków o upiornej rodzinie prezentowanych od lat 30. na łamach czasopisma The New Yorker. Na tej podstawie powstały później liczne seriale filmowe i animowane oraz filmy m.in. z Anjelicą Huston w roli pani domu Morticii Addams.

Spektakl teatralny miał swoją premierę na Broadwayu w 2010 roku. - Widziałem to przedstawienie. Jest ono oparte na świecie stworzonym przez Addamsa, są te same postaci, klimat i zamek, w którym mieszkają, ale opowiada ono inną historię niż ta znana z filmów. Jest to historia córki Addamsów - Wednesday, która zakochuje się w normalnym chłopcu i zaprasza jego rodziców do zamku. Przedstawienie to pokazano na Broadwayu ponad 700 razy, później licencję udostępniono teatrom na całym świecie - powiedział PAP reżyser "The Addams Family" Jacek Mikołajczyk.

Autorami libretta są Marshall Brickman i Rick Elice, a muzyki i tekstów piosenek Andrew Lippa. Spektakl został dotąd wyprodukowany m.in. w Brazylii, Szwecji, Australii. Polska premiera jest planowana na 13 marca (w piątek) 2015 roku.

Gliwicki Teatr Muzyczny poszukuje odtwórców dziesięciu ról, w tym m.in. głowy rodziny Addamsów - Gomeza Addamsa. "Pożądany typ hiszpański (choć niekoniecznie), błysk w oku, arystokrata, koneser życia i pożeracz serc - dosłownie i w przenośni", "preferowany głos: tenor" - napisano w omówieniu roli Gomeza Addamsa.

Kandydatka do roli Morticii Addams - żony Gomeza, powinna być "piękna i ponętna" oraz uwielbiać "martwe kwiaty i Paryż". Preferowany głos - mezzosopran. Z kolei Wednesday Addams powinna być "demoniczna i groźna", mieć "niski wzrost, lecz wysoki temperament".

- Szukamy przede wszystkim kandydatów o burzliwych osobowościach. Cała rodzina Addamsów opiera się na bardzo specyficznych charakterach, dlatego interesują nas osoby, które z jednej strony wpisywałyby się w utrwalone i popularne w filmie znane wszystkim postacie, z drugiej dałyby od siebie coś więcej - powiedział Mikołajczyk.

Teatr poszukuje również odtwórcy roli Pugsleya Addamsa, młodszego syna Morticii i Gomeza. Preferowany głos - sopran chłopięcy, wiek - 9-14 lat. Pugsley to - jak informuje GTM - "pulchny chłopczyk o niewinnym wyglądzie, bardzo niebezpieczny, uwielbia torturować i być torturowany".

- Kandydat do roli Pugsleya nie musi być szczupły, musi za to umieć śpiewać, bo będzie miał bardzo piękną piosenkę do zaprezentowania. Ważny będzie też charakter, bo my nie chcemy grzecznego chłopca tylko kogoś kogo po trzech-czterech próbach zaczniemy się bać - powiedział reżyser.

Casting wokalny i choreograficzny odbędzie się 29-30 czerwca w siedzibie Gliwickiego Teatru Muzycznego przy ul. Nowy Świat 55/57. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 czerwca (należy je przesyłać na adres mailowy - casting@teatr.gliwice.pl).

Gliwicki Teatr Muzyczny ma już na swoim koncie kilka przebojowych musicali, m.in. "High School Musical", "Mały Książę" oraz "Tarzan", który powstał we współpracy z Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu.(-) (-)
(PAP)
16 maja 2014