Niedziela w Andersenie

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec.

Pyza na polskich dróżkach spektakl od 0 do 3 lat i ich rodziców

Niedziela, 23 lutego 2014, godz. 10.00 (sala górna)

Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Uwaga!
Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Dla waszej i naszej wygody przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty.
Bilet: 20zł

Mała Syrenka spektakl od lat 5

Niedziela, 23 lutego 2014, godz. 12.00 (sala dolna)

Pozwólcie się zabrać w podwodną podróż do najgłębszych morskich otchłani. Do tętniącego tysiącem barw, przedziwnych stworów i podmorskich królestw świata Małej Syrenki. Trzeci wymiar, do tworzenia którego zazwyczaj potrzeba nie lada sprzętu czy kosmicznych okularów, w Teatrze "Andersena" jest na wyciągnięcie ręki.

Losy ciekawej świata (tego nad wodą) dziewczynki z rybim ogonem, oglądamy przez pryzmat jej relacji z syrenią rodziną, członkami królewskiego dworu i przyjaźni z dwójką morskich stworzeń – Żółwikiem
(w tej roli Bogusław Byrski) i Konikiem Morskim (Konrad Biel, znany naszej widowni również z "Jedynkowego Przedszkola"). Ciekawość świata naszej bohaterki nieustannie pcha ją w tarapaty. Jednak najokrutniejsza okazuje się miłość, i to nie ta podmorska tylko czysto ludzka, tu na lądzie.

Spektakl w reżyserii Ilony Zgiet, ma swoje dwa oblicza. Jedno z nich to właśnie świat podmorski, świat lalkowy, gdzie stada syren, ławice ryb czy żądne krwi rekiny pojawiają się na scenie w sposób magiczny, zawieszone w wieloplanowej przestrzeni niczym w wielkim akwarium. Drugi akt to zmagania Małej Syrenki na lądzie, walka o względy księcia i próba (bolesna) stania się człowiekiem. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej vis comice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.(-)
Materiał Teatru
17 lutego 2014