Niedziela w Teatrze

W najbliższą niedzielę 21 maja zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na dwa spektakle. O godzinie 12:30 na Dużej Scenie zostanie zaprezentowany „Pinokio", natomiast popołudniu o 16:00 zapraszamy na spektakl „NAJ".

Tytułowy Pinokio, jak każdy młody człowiek, żądny jest przygód, kłamie i często wpada w tarapaty. Jednak docenia ojcowską miłość i dojrzewa do posłuszeństwa. Reżyserka przedstawienia - Ewelina Ciszewska – stworzyła niesamowitą przestrzeń w której rozgrywa się historia drewnianego pajacyka. Widz ma wyjątkową okazję by wejść do wielorybiego brzucha.

W spektaklu dziecięcy humor nieustannie przeplata się z refleksją. Przedstawienie zaskakuje swą barwną scenografią, kostiumami, animacjami, muzyką i grą świateł. Trzyma w napięciu widza, ale potrafi go także rozweselić gagami oraz komizmem sytuacyjnym. Przedstawienia adresowane jest do widzów wieku 5+.

„NAJ" w reżyserii Martyny Majewskiej to spektakl powstały specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Nie ma w nim scenografii, ale są kolory, kształty i faktury. Nie ma w nim słów, ale są niezwykłe dźwięki. Nie ma podziału na scenę i widownię, bo wszystkie działania są wspólne. Nie ma w nim nawet wiele do oglądania, za to wszystko jest do dotykania, doświadczania i działania! A na koniec – nie będzie nawet oklasków, bo przestawienie kończy się wspólną zabawą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów w wieku 1+.(-) (-)
Materiał Teatru
16 maja 2017
Spektakle
Pinokio NAJ