Niezwykły wieczór

Zaproszenie na niezwykły wieczór poświęcony pamięci znakomitego artysty - Jacka Chmielnika. Spotkaniem tym, które odbędzie się w drugą rocznicę śmierci, 22 sierpnia 2009 roku chcielibyśmy uczcić Jego pamięć

Program wieczoru obejmuje pokaz filmu „Kingsajz” w reż. Juliusza Machulskiego oraz spektakl „Romanca” autorstwa Jacka Chmielnika. Całość dopełni spotkanie z żoną Wandą, córką Julią i przyjaciółmi oraz współpracownikami artysty którzy będą wspominać życie i pracę z tym wspaniałym człowiekiem.

ROMANCA JACEK CHMIELNIK
reżyseria: Edward Żentara
scenografia: Grzegorz Sujecki
kostiumy: Aleksandra Chrzan
Obsada: Izabela Czajkowska, Marcel Wiercichowski, Arkadiusz Głogowski

Romanca" to historia miłości młodego szlachcica Lorenzo do pięknej Bianki. Ta jednak kocha Euzebio. Lorenzo obmyśla więc intrygę, która ma wepchnąć dziewczynę w jego ramiona. Gdy wszystko jest już niemal jasne, na scenie pojawia się trzecia postać i zaczynają się dziać rzeczy dziwne...

Twórcy przedstawienia przygotowali dla widzów niespodzianki..„Ten spektakl jest rodzajem testu dla publiczności. Z jej reakcji psycholog mógłby wyciągnąć ciekawe wnioski - mówił po premierze Edward Żentara, reżyser przedstawienia. - Najtrudniejsze dla nas było znalezienie złotego środka. Spektakl miał być śmieszny, ale też trochę serio”.

Siłą "Romancy", obok nieoczekiwanych zwrotów akcji, jest znakomite aktorstwo. Z wyjątkowo trudnymi rolami świetnie poradzili sobie aktorzy. Znakomity i zabawny był ich pojedynek (w rytm ognistej muzyki z południa Europy).
"Romanca" to znakomita propozycja na każdy wieczór. To pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią znakomitą zabawę i spojrzenie z dystansem na nas samych.

Spektakl wyprodukowany przez Nowy Teatr w Słupsku.
Premiera: 23 maja 2008 r.

Kinoteatr Uciecha, ul. Starowiślna 16, 31-032 Kraków
Rezerwacje: 012 421 50 65,
Sprzedaż biletów: codziennie od 12.00 do 20.00
www.kinoteatruciecha.pl

22 sierpnia 2009
Godz. 17.00 pokaz filmu Kingsajz
Godz. 19.30 spektakl Romanca
Cena karnetu – 40 zł normalny / 35 zł ulgowy



Iza Kosowska
Materialy organizatorów
3 sierpnia 2009
Spektakle
Romanca