Noc w Teatrze - Gliwicki Teatr Muzyczny

Noc daje spore możliwości. Potwory, które za dnia muszą kryć się przed światłem słonecznym, po zapadnięciu zmroku mogą czuć się bezpiecznie i pokazać, co potrafią. W Gliwickim Teatrze Muzycznym postanowiono wykorzystać więc okazję, jaką daje coroczna organizowana w teatrach Górnego Śląska i Zagłębia Metropolitalna Noc Teatrów i oddać sceny niepodzielnie we władanie towarzyszy krwawego Włada Palownika z Transylwanii – Wampirów oraz upiorów.

Nasza Upiorna Noc w Ruinach Teatru zacznie się już o godzinie 16.13 – nie boimy się pechowych liczb, wręcz przeciwnie, mamy nadzieję, że ściągną na naszą scenę jak najwięcej duchów, strzyg i potępionych dusz – widowiskiem interaktywnym dla dzieci, w którego programie znajdą się m.in. piosenki o smokach i wampirach oraz różnego rodzaju zabawy i konkursy. Najodważniejszym dzieciom pokażemy nawet, jak latać nad widownią! O 18.13 – nadal trzymamy się „pechowych" godzin, które tym razem mają przynieść nam szczęście – również w Ruinach odbędzie się specjalny upiorny Salon Poezji, w którym wampiryczne wiersze z najróżniejszych epok literackich zabrzmią w wykonaniu Krzysztofa Globisza. Wieczór zwieńczy koncert musicalowy "Wampiry i upiory", w którym artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprezentują przeboje musicali oraz piosenki tematycznie związane z wampirami.Tych, którym serce nie zadrży ze strachu po tych upiornych atrakcjach, zaprosimy na nocne zwiedzanie magicznych gliwickich Ruin Teatru.

W pobliskim Kinie Amok w ramach Metropolitalnej Nocy Teatrów będzie miało miejsce inne niezwykłe wydarzenie – retransmisja spektaklu "Audiencja" londyńskiego National Theatre, z laureatką Oscara Helen Mirren w roli brytyjskiej królowej Elżbiety II. Przedstawienie to jest teatralną próbą rekonstrukcji spotkań Elżbiety z premierami Wielkiej Brytanii.

Następnego dnia, 29 września, zaprosimy z kolei widzów na Epilog Metropolitalnej Nocy Teatrów, czyli Wieczór z Janem Peszkiem. Aktor zaprezentuje słynny monodram Bogusława Schaeffera "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" oraz spotka się z gliwickimi widzami. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Korwin-Piotrowski, kierownik artystyczny GTM.(-) (-)
Materiał Teatru
23 września 2013